Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-10-03

Rafał Wócik o egipskiej eskapadzie

      -Jak oceniasz grę Polski na turnieju na Węgrzech?


-Trener był zadowolony z naszej gry -mówi waterpolista KSZO, Rafał Wócik. -Moim zdaniem, brakowało nam jeszcze odpowiedniego przygotowania siłowego. W każdym ze spotkań w pierwszych dwóch kwartach graliśmy bardzo dobrze. Później, kiedy opadaliśmy z sił, do głosu dochodzili rywale. Na dodatek, jako gospodarzom zawsze pomagały im własne ściany.


    -W reprezentacji coraz częściej pojawiają się młodsi zawodnicy...


-To prawda. Na Węgrzech trener Kujawa dał szansę gry zmiennikom warty takim, jak nasz Michał Twardowski. Nie jestem jednak pewien, czy na bardziej prestiżowy turniej w Egipcie wylecimy w tym samym składzie. Na pewno do ekipy dołączy Łukasz Kieloch, który zaliczył już udany debiut w 1. bundeslidze w barwach trzeciego zespołu poprzedniego sezonu, Karstadt Stuttgart. Swoją drogą zazdroszczę Łukaszowi, który sposobi się także do gry w europejskich pucharach.


    -Jak przebiegają przygotowania do egipskiej eskapady?


-Na razie wypełniamy wnioski wizowe. Do Egiptu wylatujemy 9 października. Z tego, co wiemy turniej będzie miał silną obsadę, a gospodarze zadbają, byśmy mieli czas na zwiedzenie tego jakże interesującego kraju.


    -Dziękuję za rozmowę.
/ D.Kisiel /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19232 razy,
ostatnio: 2020-04-08 21:34:09
Skomentuj artykuł:
Powrót