Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-01-15

Wielkie granie w pomaganie. Zdjęcia w galerii

Po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W jubileuszowy finał szczytnej akcji zaangażowały się setki wolontariuszy w powiatach ostrowieckim i opatowskim, zbierając pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziałów pediatrii i godną opiekę medyczną nad seniorami.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ostrowczanie otworzyli serca i portfele
Od wczesnych godzin porannych na ulicach Ostrowca, przed sklepami i w sklepach, na stacjach benzynowych i przed kościołami kwestowało 300 wolontariuszy wyposażonych w zaplombowane puszki i po raz pierwszy w... terminale umożliwiające płatność kartą. Każdy kto wsparł - w sposób tradycyjny bądź elektroniczny - akcję otrzymywał symboliczne orkiestrowe serduszka. Te rozchodziły się bardzo szybko, bo ostrowczanie od lat aktywnie włączają się w inicjatywę Jurka Owsiaka.
Razem z wolontariuszami pracował Sztab Miejski WOŚP zlokalizowany w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wspólnej. Tam odbywało się wielkie liczenie, a kwestujący na ulicach mogli się zagrzać i skonsumować ciepły posiłek. W siedzibie sztabu na bieżąco śledzono również aukcje internetowe. Na specjalnie utworzonym koncie na allegro można było licytować gadżety WOŚP, a także przedmioty i vouchery ofiarowane przez darczyńców.
Ostrowiecki finał WOŚP wypełniły również występy i koncerty na Rynku, gdzie od godz. 16 prezentowali się członkowie sekcji teatralnej UTW WSBiP, mistrz żonglerki diabolo - Gabriel Ziarko, zespoły "Tremolo" i The New Ostrowiec Band, DJ Maju, a także legendarna grupa rockowa Harlem. Swoje "perełki" pokazali miłośnicy motoryzacji, można też było zwiedzić wozy policyjny i strażacki od środka, powspominać wcześniej finały WOŚP, zarejestrowane przez LTV oraz zlicytować wiele atrakcyjnych przedmiotów, w tym przekazane przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego zdjęcia ostrowieckiego fotografa Wojciecha Różalskiego z pamiątkową informacją, czy wspólną kolację z zespołem "Champion" i udział w ich najnowszym teledysku. W akcję włączyli się także wędkarze. Z inicjatywy zarządu Koła nr 34 Ostrowiec-Miasto na zbiorniku Częstocice rozegrano Otwarte Zawody Podlodowe - uczestnicy wpisowe wrzucali do puszek. WOŚP wsparły również dwa ostrowieckie salony fryzjerskie - "Metamorfoza" i salon Edyty Piechowiak. Ich pracownicy w finałową niedzielę stali się wolontariuszami robiąc to, co potrafią najlepiej - upiększali włosy, a salonowi goście równowartość wynagrodzenia za daną usługę wrzucali bezpośrednio do skarbnicy stacjonarnej. Dla WOŚP zagrały też przedszkolaki - dzieci z PP nr 7, wrzucając datki do ustawionej w placówce puszki odbierały pluszaki.
Jak co roku, ostrowieckie wielkie granie w pomaganie zakończyło "światełko do nieba", które rozbłysło punktualnie o 20. Po imponującym pokazie sztucznych ogni uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać jeszcze Harlemu.
Najmłodsza wolontariuszka kwestowała w Opatowie
Tradycyjnie jak co roku z samego rana 60 wolonatriuszy z puszkami wyruszyło na ulice Opatowa kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowali najmłodsi, młodzież i dorośli. Najmłodszym wolontariuszem była niespełna półtoraroczna Aniela Bińczak.
- Na razie nikt nie odmówił wsparcia - mówią harcerki z opatowskieog hufca ZHP. - Ludzie są mili i do puszek wrzucają tyle na ile ich stać.
Po południu odbyło się wielkie granie. Na scenie OOK wystąpili członkowie sekcji artystycznych miejscowego domu kultury. Wspaniały koncert zagrał zespół Avart z Opatowa.
Podczas przerw między występami odbywały się licytacje gadżetów WOŚP, przedmiotów podarowanych przez samorządowców, firmy, osoby prywatne. 25.
Specjalnym gościem opatowskiego Finału był europoseł Bogdan Wenta.
Finał zakończyło światełko do nieba.
W Lipniku wesoło, kolorowo i rodzinnie
W tegorocznej kweście uczestniczyło 41 wolontariuszy 31 z miejscowej szkoły, 7 z Zespołu Szkół we Włostowie i 3 ze Szkoły Podstawowej w Ossolinie. Opiekę nad nimi sprawowały Agnieszka Kusal-Kadela i Agnieszka Król .
Jak co roku lipnicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się w Zespole Szkół w Lipniku. Atrakcji nie brakowało .Można było podziwiać występy uzdolnionych muzycznie i aktorsko uczniów z miejscowej szkoły .Obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Była prowadzona licytacja gadżetów orkiestrowych oraz przedmiotów przekazanych przez instytucje, firmy i osoby prywatne. Działała kawiarenka orkiestrowa prowadzona przez Radę Rodziców, loteria fantowa, kiermasz książki i prac uczniów.
Chętni kupowali aniołki z masy solnej przygotowane przez pracowników Centrum Kultury w Lipniku. Goście bawili się przy muzyce zespołu Poison. 25. Finał WOŚP w Lipniku zakończyło światełko do nieba sponsorowane przez Anetę i Krzysztofa Stawiarz.
Gościem specjalnym w Lipniku była Ewelina Bień, radna Sejmiku Wojewódzkiego. Dla kwestujących wolontariuszy przygotowała upominki.
Było wesoło, kolorowo i rodzinnie.
K.F. (JAZ)
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15556 razy,
ostatnio: 2020-08-13 08:45:14
Skomentuj artykuł:
Powrót