Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-08

Realizacja Programu Ratujemy Uczymy Ratować


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W ramach programu "Ratujemy - uczymy ratować" wolontariusze Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  przy współpracy Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy działającego przy Komendzie Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, w 2007 roku przeszkolili 57 nauczycieli nauczania początkowego, z terenu Ostrowca,  Gminy Ostrowiec i ze Starachowic.
Program miał za zadanie promowanie i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w klasach od 1 do 3 szkół podstawowych. Każda szkoła otrzymała fantom "ANIE" oraz podręczniki do nauki pierwszej pomocy.

Przed XVIII Finałem WOŚP Komenda Hufca ZHP zwróciła się do szkół ostrowieckich z prośbą o przedstawienie wykazu szkoleń jakie zostały przeprowadzone w szkołach w ciągu dwóch lat. Niestety na apel odpowiedziało tylko 5 szkół na 11 biorących udział w programie. Z otrzymanych informacji wynika, że w Publicznych Szkołach Podstawowych Nr 3, 4, 5, 8 i 14 są systematycznie przeprowadzane szkolenia w wyniku których przez dwa lata zostało zapoznanych i przeszkolonych ogółem 960 uczni z klas 1-3.
 
Przedszkolna kadra stwierdziła, że otrzymany sprzęt z Fundacji spełnił oczekiwania szkolących oraz pomógł zrealizować tematy z udzielania pierwszej pomocy i uatrakcyjnił zajęcia. Deklarują nadal realizować ten program.

Cieszymy się, że dzięki corocznej pracy na rzecz WOŚP przyczyniamy się do popularyzacji nauki udzielania pierwszej pomocy już od najmłodszych lat oraz mamy satysfakcję z niesienia pomocy potrzebującym.
/Dziadzia/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19092 razy,
ostatnio: 2020-11-30 19:24:37
Skomentuj artykuł:
Powrót