Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-01-12

Ostrowieccy szachiści,członkowie klubu Hetman zagrali w WOŚP !!!


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Turniej odbył się w niedziele w siedzibie klubu.Wystartowało 32 zawodników z Bidzin, Ćmielowa, Ożarowa, Kielc no i oczywiście z Ostrowca. Każdy ze startujących i kibicujących otrzymał okolicznościową plakietkę jaką ostrowieccy działacze przygotowali dla wszystkich odwiedzających klub w tym dniu. W zamian zbierano datki na WOŚP. Zebrano 400 zł., które prezes przekazał jako wkład ostrowieckiego środowiska szachowego w WOŚP.


Jeśli chodzi o wyniki sportowe chociaż nie te były najważniejsze tego dnia to można powiedzieć, że dyrygentem całej "orkiestry" szachistów w tym dniu był Tomasz Skrzypczak. Tomek zdobył 8.5 pkt. w 9 partiach i wyprzedził Zbigniewa Smyłę 6.5 oraz Roberta Komperdę, Marka Regę i Tomasza Ćwieka wszyscy po 6.0 pkt. Najlepszym juniorem okazał się Artur Michalski a najlepszym młodzikiem Dawid Wójcik. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary a najlepsi nagrody ufundowane przez sponsorów.


Sędzią głównym zawodów był debiutujący w tej rangi zawodach pan Mirosław Wesołowski,który również zdał swój egzamin na piątkę.


Zobacz te i inne ciekawostki z szachowego świata na stronie internetowej Klubu Szachowego "HETMAN" www.kshetman.blokowe.pl

/Szczepan/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21898 razy,
ostatnio: 2020-12-01 23:52:45
Skomentuj artykuł:
Powrót