Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-07-17 10:00:02

Popłynęły pieniądze na drogi

Kolejne pieniądze trafią do samorządów powiatów ostrowieckiego i opatowskiego na remonty dróg. W ubiegłym tygodniu włodarze podpisali u wojewody promesy.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Kolejne pieniądze trafią do samorządów powiatów ostrowieckiego i opatowskiego na remonty dróg. W ubiegłym tygodniu włodarze podpisali u wojewody promesy. Powiat ostrowiecki otrzymał 228 tys. zł na remont ponadkilometrowego odcinka drogi powiatowej z Waśniowa w kierunku Piotrowa.
Znaczne wsparcie dostała gmina Kunów. Burmistrz Lech Łodej odebrał aż cztery promesy. Pierwsza z nich w wysokości 40 tys. zł na remont odcinka drogi gminnej Nosów-Małe Jodło, zniszczonej przez nawałnicę w 2016 roku. Kolejne blisko 100 tys. zł zostanie przeznaczone na remont półkilometrowego odcinka od drogi wojewódzkiej do Biechowa. Z pomocą pieniędzy z budżetu państwa poprawione zostanie ponad 700 metrów drogi w Małym Jodle. Na to zadanie gmina ma przyznane 184 tys. zł. Remont 632 metrów drogi gminnej relacji Prawęcin Górny-Kolonia Kunów - do drogi Prawęcin-Chocimów to kolejne zadanie. Na tę inwestycję drogową gmina Kunów dostanie 128 tys. zł.
Na terenie gminy Waśniów zostaną wyremontowane dwa odcinki w Grzegorzowicach o łącznej długości blisko 900 metrów, które zostały zniszczone przez deszcz w 2016 roku. Na te zadania gmina ma przyznane około 360 tys. zł. Kolejna inwestycja przy wsparciu z powodziówek to remont drogi Nosów Stary-Rudy Boleskie o długości 729 metrów. Na to zadanie samorząd Waśniowa dostanie 96 tys. zł.
Pieniądze ministerialne popłyną też do gminy Sadowie. Tam zaplanowano remont drogi gminnej Szczucice-Wszechświęte o długości ponad kilometra 100 metrów. Promesa na to zadanie to 114 tys. zł.
Cztery powodziówki będą zrobione na terenie gminy Tarłów. Przebudowany zostanie blisko kilometrowy odcinek drogi Dorotka-Ciszyca Górna, zniszczonej przez żywioł w 2016 roku. Gmina dostanie pomoc w wysokości 218 tys. zł. Kolejne 115 tys. zł będzie wykorzystane na remont drogi gminnej Tarłów-Kolonia Dąbrówka długości 600 metrów. Poprawiony zostanie stan nawierzchni dwóch odcinków drogi Tarłów-Brzozowa Kępie. W tych zadaniach pomoc państwa wyniesie ponad 380 tys. zł.
Na terenie gminy Opatów przebudowana zostanie droga z Nikisiałki Dużej do Wąworkowa, o długości 1,3 km. Samorząd dostał na prace 422 tys. zł.
Kolejna gmina powiatu opatowskiego, która otrzymała promesę, to Iwaniska. Poprawione zostanie 745 metrów drogi relacji Marianów-Wygiełzów-Łopatno-Brzeziny. Pomoc państwa wyniesie 106 tys. zł.
Prace na wszystkich drogach mają być wykonane jeszcze w tym roku. G. Soboń

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 1919 razy,
ostatnio: 2018-06-18 15:53:23

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 191       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij