Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-07-27

Wakacje z MOSiRem 2018 na półmetku.


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Wakacje na Rawszczyźnie

W lipcu Pływalnia Rawszczyzna zaprosiła do korzystania z kursów nauki pływania dla dzieci i młodzieży. W trzech wakacyjnych turnusach swoje umiejętności pływackie podniosło około 200 osób, a koszt dwutygodniowego kursu dla mieszkańców Ostrowca Św. wynosił zaledwie 70zł.

W okresie wakacji dzieci i młodzież mogą korzystać z basenu w promocyjnej cenie, wynoszącej tylko 4 zł za godzinę. Bilet ten obowiązuje w godzinach 8.00-16.00.

Wakacje na Gutwinie

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane są zajęcia sportowo - rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Odbywają się one w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13 i bierze w nich udział ok. kilkanastu osób dziennie. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności - zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystykę rowerową, czy w parku linowym. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć jest dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy "woprówce") lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Wakacje na Orliku

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na Orliku Ogrody  odbywają się zajęcia rekreacyjno - sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu poznają różne dyscypliny sportu, a także biorą udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych. Zajęcia cieszą się dużą popularnością. Codziennie bierze w nich udział ok. kilkudziesięciu osób.

Od 10 do 12 sierpnia na Orliku Ogrody rozgrywany będzie Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR. W turnieju mogą wziąć udział zespoły szkolne, reprezentacje osiedli, dzielnic lub luźno ze sobą powiązanych grup znajomych. Turniej rozgrywany będzie w kategorii Open - bez podziału na kategorie wiekowe i płeć. Drużyna musi zgłosić do rozgrywek co najmniej sześciu zawodników, przy czym skład nie może przekraczać dziesięciu graczy.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 u instruktora na Orliku Ogrody oraz drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin składania zgłoszeń do turnieju upływa 8 sierpnia 2018r. Tego samego dnia o godz. 14.00 na terenie Orlika odbędzie się spotkanie z kapitanami zgłoszonych ekip.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6869 razy,
ostatnio: 2020-06-05 08:13:41
Skomentuj artykuł:
Powrót