Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2019-01-04 13:21:00

Aktywny Senior 2019

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Przez osiem miesięcy (styczeń - kwiecień, wrzesień - grudzień) seniorzy uczestniczyli w zajęciach tanecznych, jogi oraz gimnastyki przy muzyce, które w każdą środę odbywały się w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR. W czterech cieplejszych miesiącach roku (maj - sierpień) seniorzy gimnastykowali się, uczestniczyli w zajęciach nordic walking, grach zespołowych i nauce samoobrony w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Odbywały się tam też zajęcia o charakterze prewencyjnym prowadzone przez Straż Miejską i Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy.

Każdorazowo zajęcia trwały 2 godziny, a uczestniczyło w nich od 50 do ponad 200 osób. Wszystkie formy aktywności przyciągały liczne grono uczestników. Zajęcia spotkały się z fantastycznym odzewem, przypadły seniorom do gustu i weszły w kalendarz cyklicznych zajęć sportowych odbywających się w Ostrowcu Świętokrzyskim, dlatego na przełomie roku zapadła decyzja o kontynuacji akcji w 2019 roku.

- "Aktywny Senior to zdrowy Senior", a dotychczasowy odzew ze strony naszych mieszkańców pokazał, że są także młodzi duchem. Chętnie uczestniczą w różnych formach proponowanych aktywności, potrafią się bawić i mają do siebie wiele dystansu. Musimy o nich dbać, żeby mogli nadal służyć radą i pomocą młodemu pokoleniu. Nie zapominajmy, że są nadal rodzicami i dziadkami, którzy mogą nas wiele nauczyć. Ich postawa jest godna podziwu. To nasi wspaniali ambasadorowie. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację kampanii "Aktywny Senior" również w tym roku. Nasza propozycja to doskonała forma relaksu i oderwania się od codzienności. Taka forma spędzania wolnego czasu pozwala również na kontakty z innymi seniorami, dalszy rozwój zainteresowań oraz aktywny udział w życiu miasta. Ta akcja to nasz ukłon i podziękowanie dla ostrowieckich seniorów - mówi Prezydent Górczyński. - Nie zapominamy jednak o młodszych grupach ostrowczan. Nie odpuszczamy i stale wychodzimy z ciekawymi propozycjami. W najbliższym czasie dzieci i rodziców zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na ferie. Ferie w mieście zapowiadają się naprawdę atrakcyjnie. Mamy też już wiele pomysłów i koncepcji na przygotowanie oferty skrojonej według potrzeb naszych mieszkańców, z którą zamierzamy wystartować w Ostrowieckim Browarze Kultury - uchyla rąbka tajemnicy Prezydent Miasta.

Od 9 stycznia Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński zaprasza ostrowieckich seniorów na cykl zajęć w ramach programu "Aktywny Senior 2019". Przez pierwsze cztery miesiące zajęcia odbywać się będą w hali przy ul. Świętokrzyskiej 11, we środy, w tych samych godzinach, tj. od 16.00 do 18.00. Wzorem ubiegłego roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaproponuje seniorom różne formy aktywności fizycznej, bazując na tych formach, które seniorom przypadły szczególnie do gustu. W styczniu będą to zajęcia wzmacniające kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy, mięśnie brzucha, ujędrniające ramiona, uda i inne partie ciała. Poprowadzi je instruktorka Małgorzata Kościelak. W lutym tematem przewodnim będzie taniec, w marcu joga, a w kwietniu lubiana przez seniorów tzw. "mini siłownia". Na każde zajęcia należy przygotować się zabierając ze sobą wygodny strój i obuwie, adekwatne do wykonywanej aktywności.
Tak jak w ubiegłym roku dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Ostrowcu Św., autobus linii numer 1 będzie odjeżdżał spod hali o godz.18.15, a więc tuż po zakończeniu zajęć. Autobus nie jest bezpłatny, ale dostosowana została godzina jego odjazdu.

 Aktywny Senior plakat 2019

/MOSiR O-c/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 4972 razy,
ostatnio: 2019-08-20 07:15:31

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 161       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij