Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2000-12-18

Wystawa Tadeusza Maja

Chyba żaden z dotychczasowych wernisaży w Biurze Wystaw Artystycznych nie zgromadził w jego salach tylu uczestników, co zaprezentowana w piątek, 15 grudnia wystawa prac założyciela galerii Tadeusza Maja. Był to nie tylko wernisaż, ale moment wspomnień o tym "szaleńcu pokonującym wszystkie trudności w osiągnięciu celu jakim jest złożenie hołdu w sztuce", jak powiedziała Adrianna Poniecka - Piekutowska, Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego MEN. Po wystąpieniach kustosza, Wojciecha Kotasiaka i prezydenta Jana Szostaka, do zwiedzenia wystawy zaprosił gości syn Tadeusza, Przemysław Maj. A jest co obejrzeć na tej wystawie. Świadczy o ogromnym dorobku artystycznym Tadeusza, o jego nowym spojrzeniu na sztukę. Przypomnijmy, że Tadeusz zajmował się nie tylko malarstwem i grafiką lecz tworzył spektakle plastyczne, takie jak "Ecce Homo", "Katharsis" czy "Genesis".
Podczas wernisażu przedstawił swój koncert przyjaciel Tadeusza, Marek Tercz, z którym wspólnie tworzyli artystyczne spektakle. Ułożoną przez Janusza Wesołowskiego "Pamięć o Tobie zawsze będzie trwać" zaśpiewała Małgorzata Więcek.
Wernisaż memmoratywnej wystawy twórczości Tadeusza Maja stał się okazją jeszcze jednej ważnej chwili: odsłonięcia w BWA tablicy pamiątkowej, poświęconej temu wspaniałemu człowiekowi, artyście i organizatorowi.
/ k /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 39581 razy,
ostatnio: 2020-05-31 06:10:55
Skomentuj artykuł:
Powrót