Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-11-08

Sukces Modelarzy z BUNKRA

V Lubelskie Spotkania Modelarskie 2010

W lubelskiej Galerii „Gala” odbyła się zorganizowana przez Klub Modelarstwa Redukcyjnego i Starostwo Powiatowe w Lublinie wystawa modelarska. O jej randze świadczy liczba wystawionych modeli tj. ponad 680 . Wykonali je modelarze z całej Polski. Działający przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim Klub „Bunkier” reprezentowało dwunastu juniorów z 30 modelami oraz sześciu seniorów z 25 modelami.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ostrowieccy modelarze odnieśli znaczący sukces. Sędziowie przyznawali w poszczególnych klasach po trzy równorzędne wyróżnienia, bez stopniowania miejsc Komisja oceniająca poziom wykonania poszczególnych prac wyróżniła sześciu naszych juniorów i pięciu seniorów. Wszyscy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, w sumie aż piętnaście.

Nagrodzeni ostrowieccy juniorzy to : Adrian Kaczmarzyk (za samolot odrzutowy A – 10), Filip Zaręba (za samolot SM - 79),Sebastian Zdybiowski (za samolot odrzutowy A-10), Wiktor Zajączkowski (za samolot z okresu I wojny światowej Fokker Dr I) Piotr Kochański (za pojazd Jeep), Piotr Szczypkowski ( za pojazdy GAZ i Sd.kFz 116).

Lista nagrodzonych seniorów z Ostrowca Świętokrzyskiego: Michał Piętka (za kartonową budowlę Wang), Bogusław Piętka (za kartonowy pancernik „Graf Spee”),Sławomir Kijak (za pojazd gąsienicowy), Kamil Wesołowski (za motocykl w skali 1:35) oraz Leszek Wicha ( za samolot odrzutowy Me – 163 Komet, śmigłowiec Mlac Rottabuggy i za samolot Bf – 109 z II wojny światowej).

Leszek Wicha otrzymał również bardzo cenioną i prestiżową nagrodę „Viktora Modelarskiego za rok 2010” V Lubelskich Spotkań Modelarskich , przyznaną przez Kapitułę „w uznaniu działalności na niwie propagowania idei modelarstwa, historii oraz kształtowania ambicji życiowych młodego pokolenia”. Ponadto uczestniczący w wystawie członkowie ostrowieckiego klubu „Bunkier” przyznali trzy swoje nagrody ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury. Trafiły one do modelarzy z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego i Kielc. Miało to na celu wyróżnienie nie zawsze docenionych przez komisję sędziowską interesujących modeli oraz nabycie przez naszych juniorów doświadczenia poprzez uważne oględziny prac wykonanych przez „konkurentów” z innych ośrodków. W czasie trwania wystawy i oczekiwania na ogłoszenie wyników można było podziwiać pokazy modeli zdalnie sterowanych: kołowych, gąsienicowych i latających. Członkowie grup rekonstrukcji historycznych zaprezentowali mundury i sprzęt używany w okresie II wojny światowej przez Rosjan, Amerykanów i Polaków, a czterech „starożytnych Rzymian” zachęcało do zapoznania się z ich rynsztunkiem. Duże zainteresowanie wzbudziła również statyczna wystawa latających makiet.

Zapraszamy wszystkich, którzy marzą o posiadaniu pięknego modelu do odwiedzenia naszej modelarni, na I piętrze kina „Etiuda” w piątki ( w godzinach od 16.00 do 19.00). Na miejscu można obejrzeć kilkadziesiąt modeli i poznać najnowsze trendy we współczesnym modelarstwie, które znacząco różni się od tego sprzed lat.
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22764 razy,
ostatnio: 2020-05-24 19:03:23
Skomentuj artykuł:
Powrót