Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-03-19 15:20:00

Koncert Bogusława Morki

Źródło: Urząd Miasta

Już po raz kolejny koncert muzyki operetkowej uświetnił obchody Dnia Kobiet w naszym mieście. Gwiazdą półtorej godzinnego koncertu był po raz kolejny owacyjnie przyjęty Bogusław Morka, który przy akompaniamencie Andrzeja Płonczyńskiego wystąpił w towarzystwie sopranistki Anny Jeremus - Lewandowskiej i barytona Wiesława Bednarka.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Obdarzony wyjątkowo urzekającą barwą głosu Bogusław Morka jest obecnie jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej opery i operetki, nic więc dziwnego, że na swój występ przyciągnął tłumy pań, mimo iż pierwotnie koncert miał się odbyć przed Dniem Kobiet, ale został przełożony z powodu choroby solisty. Chociaż w przeciwieństwie do ubiegłego roku bilety nie były bezpłatne, rozeszły się w ciągu trzech godzin.
Na repertuar koncertu składały się przede wszystkim znane tematy filmowe i musicalowe,  muzyki estradowej, piosenki hiszpańskiej i włoskiej. Nie zabrakło również operetkowych arii. Przybyłe na koncert panie miały okazję wysłuchać takich utworów jak "Moon River", czy "Sunrise, Sunset" ze "Skrzypka na dachu".

Przed artystami na scenie z bukietem kwiatów pojawił się prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński, który złożył życzenia oraz poinformował, że koncert był prezentem od władz miasta. Wręczając kwiaty prezydent zacytował słowa francuskiego pamiętnikarza, Pierre de Brantome'a, który stwierdził, że "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów".

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 14906 razy,
ostatnio: 2019-07-21 05:35:10

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 182       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij