Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-06

Atrakcje na os. XXV- lecia

Dobra muzyka plus pomiar ciśnienia


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Organizatorzy festynu na osiedlu XXV- lecia sprawili, że mieszkańcy bloków spółdzielczych wyszli w sobotnie popołudnie z mieszkań do osiedlowego parku. Atrakcji było wiele: można było posłuchać muzyki, popróbować sił w aerobiku, wziąć udział w licznych konkursach, popatrzeć na czekoladowe (opalone) buzie i nogi dziewcząt, które startowały w wyborach Miss. A jeśli panom z tego powodu zaczęła szybciej pulsować krew, to mogli oddać się w opiekę pań z zakładu opieki zdrowotnej "Rodzina", które mierzyły ciśnienie.


    Pomysłodawcy festynu pod nazwą "Łap, łap, łap, łap lato", czyli panie z Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Wspólnej oraz działacze Rad Osiedlowych XXV-lecia i "Sienkiewiczowskie" podkreślają, że nie było to pożegnanie lata, a zatrzymanie go we wspomnieniach. Zabawa i wspomnienia z festynu na pewno będą osłodą szarych jesiennych dni - zapewniała publiczność prowadząca zabawę pani Bożenna Majewska.


    Atrakcji było co niemiara. Najlepszym, bo nietypowym pomysłem, było wspólne malowanie fontanny, z której pięciu "Tolibowskich (pamiętamy scenę z filmu "Noce i Dnie") łowiło dla swoich pań nenufary. Wydawać by się mogło, że Tolibowscy to formacja wymarła, a jednak romantycy przetrwali do dziś.


    Atrakcjami festynu były także prezentacje ulubieńców, czyli domowych zwierzaków, aerobik dla wszystkich, zaproponowany przez panią Joannę Pacholczak. Liczna grupa młodzieży skupiła się wokół znanego niegdyś zawodnika, a później trenera tenisa stołowego, Leszka Kozieła. Z kolei panie zainteresował pokaz makijażu prowadzony przez przedstawicielki Oriflame i Avon. Dorosłych mieszkańców spółdzielczych osiedli przyciągały kiermasze, z kolei dzieci rozstawione na obrzeżach parku wielobarwne skocznie, zjeżdżalnie i baseny z piłkami. Były nieodzowne na piknikach i festynach: wata cukrowa, popcorn i obwarzanki. Brakowało tylko baloników na druciku.


    Trudno wyobrazić sobie festyn bez muzyki. Oprawę muzyczną zapewniły zespoły taneczno- muzyczne z przedszkola nr 11, zespoły Osiedlowego Domu Kultury oraz zespół muzyczny J. Kożuchowskiego. W minirecitalu piosenki hiszpańskiej wystąpiła Marika Chudzińska. Były także wybory "Miss Różowego Uśmiechu", "Czekoladowa MISS", "Pokaż nogi" i "Słoneczne przeboje minionego lata".


    Do tego trzeba dodać pokazy strażaków, którzy przyjechali nowoczesnym wozem z wysięgnikiem, policjanci zaprezentowali swojego asa, aktualnego mistrza Polski - psa "Ako".


    Panie z PCK prowadziły w czasie festynu loterię fantową, a pracownice z Zakładu Opieki Zdrowotnej "Rodzina" udzielały porad zdrowotnych i mierzyły ciśnienie.


    Sobotni festyn był owocem współpracy wielu instytucji. Kierownik Osiedlowego Domu Kultury, Jadwiga Kwiatkowska podkreśliła, że nie byłoby zabawy bez pomocy: Miejskiego Centrum Kultury, które udostępniło organizatorom profesjonalne nagłośnienie, firmy Medax, która przygotowała scenę, Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która zakupiła nagrody i Starostwa Powiatowego. Organizatorzy dziękują też: posłowi Zdzisławowi Kałamadze, prezydentowi Janowi Szostakowi, przewodniczącemu RM, Wojciechowi Kotasiakowi, radnym Marianowi Wójtowiczowi i Robertowi Szparze oraz firmie AJ Dobrowolscy, Echo-Trans, Supermarket Champion, Cafe Mago, Groszek przy ul. Polnej, Fin Life, kawiarence internetowej w ODK oraz Fintes Club "Black and White".


    Organizatorzy festynu informują za naszym pośrednictwem osoby, które wygrały wycieczkę do Kałkowa, że wyjazd nastąpi 11 października - w sobotę o godz. 10.00 sprzed Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Wspólnej.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17214 razy,
ostatnio: 2019-09-21 06:35:50
Skomentuj artykuł:
Powrót