Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-13

Stypendyści premiera


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W środę, w hali sportowej dawnego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowcu, wicewojewoda Joanna Grzela wręczyła młodzieży z czterech powiatów województwa świętokrzyskiego stypendia, przyznane im przez prezesa Rady Ministrów. Odebrało je 86 najlepszych uczniów z kilkudziesięciu szkół z naszego regionu.


    -Jesteście dumą naszego regionu -mówiła Joanna Grzela. -Po studiach wracajcie w świętokrzyskie. Wy będziecie kształtować jego przyszłość.


    Ceremonia wręczenia dyplomów miała niezwykle uroczystą oprawę.


    Oprócz młodzieży zaproszono na nią rodziców i pedagogów. Byli także przedstawiciele kuratorium, starosta ostrowiecki Waldemar Paluch, naczelnik wydziału edukacji w starostwie, Maciej Kuszewski, dyrektorzy szkół. Do Ostrowca przyjechali uczniowie i ich nauczyciele z powiatu opatowskiego, sandomierskiego i staszowskiego.


    Wicewojewoda podkreśliła, że pomoc zdolnej młodzieży jest najlepszą i najefektywniejszą inwestycją Państwa. Naszym atutem w zjednoczonej Europie będzie młodzież, wszechstronnie wykształcona, z dużą motywacją osiągnięcia sukcesu.


    W rozmowie ze stypendystami można było odnieść wrażenie, że większość uczniów ma sprecyzowane plany życiowe. Wiedzą już, gdzie będą studiować i co chcą robić w przyszłym życiu.


    Stypendia prezesa Rady Ministrów, w wysokości 256 zł miesięcznie, otrzymywać będzie 27 najzdolniejszych uczniów z powiatu ostrowieckiego i 15 z powiatu opatowskiego.


    W czasie uroczystości Waldemar Paluch wręczył także stypendia starosty ostrowieckiego za najlepsze wyniki w nauce oraz osiągnięcia w twórczości artystycznej i sportowej. Nagrody takie otrzymało dziesięć osób.


    W kategorii dydaktycznej: Kamila Gorazd - studentka IV roku Akademii Świętokrzyskiej, Monika Pastuszko absolwentka II LO, Marzena Buczkowska, absolwentka III LO i Paulina Nowak, uczennica II klasy IV LO.


    W kategorii artystycznej: Marika Chudzińska, uczennica IV klasy I LO i absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, Mateusz Kilian, uczeń IV klasy Państwowego Ogniska Plastycznego w Ostrowcu oraz Monika Misztal, uczennica II klasy II LO w Ostrowcu. W kategorii osiągnięć sportowych: Irmina Sławek, uczennica IV klasy Zespołu Szkół w Kunowie, Piotr Skrzypczak, uczeń II klasy II LO w Ostrowcu i Klaudiusz Łatkowski, uczeń IV klasy III LO w Ostrowcu.


    Stypendia prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2003/2004 otrzymali następujący uczniowie z powiatu ostrowieckiego: Ewelina Przepiórka I LO w Ostrowcu, Marcin Walczyk II LO w Ostrowcu, Karina Ziółkowska - III LO w Ostrowcu, Iwona Jabłońska IV LO w Ostrowcu, Michał Kulenty Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowcu, Paweł Żaczek i Piotr Żaczek Liceum Techniczne w ZS Nr 3 w Ostrowcu, Łukasz Dunal Technikum Hutniczo- Mechaniczne w ZS Nr 3 w Ostrowcu, Łukasz Giez Technikum Budowlane w ZS Nr 2 w Ostrowcu, Radosław Cichocki Technikum Geodezyjne w ZS Nr 2 w Ostrowcu, Michał Mroczkowski Technikum Budowlane w ZS Nr 2 w Ostrowcu, Renata Fryziel Liceum Ekonomiczne w ZS Nr1 w Ostrowcu, Beata Błaszkiewicz Technikum w ZS Nr1 w Ostrowcu, Agnieszka Ortylewska Technikum Odzieżowe w ZS Nr 1 w Ostrowcu, Anna Walos Niepubliczne Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w ZDZ, Marcin Pronobis Niepubliczne Technikum Hotelarstwa ZDZ, Adam Zybała Technikum Zawodowe w ZS Nr 4 w Ostrowcu, Paulina Czupryńska Technikum Zawodowe w ZS Nr 4 w Ostrowcu, Michał Sala Liceum Profilowane w ZS Nr 4 w Ostrowcu, Paulina Zalewska Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w ZS w Kunowie, Justyna Borzęcka Liceum Agrobiznesu w ZS w Bałtowie, Edyta Lenart Technikum Ogrodnicze w ZS w Bałtowie, Małgorzata Pająk Technikum Rolnicze w ZS w Bałtowie, Joanna Kalarus Technikum w ZS w Bałtowie, Aneta Kępka Liceum Ogólnokształcące w ZS w Ćmielowie, Agnieszka Żabicka Liceum Ekonomiczne w ZS w Ćmielowie i Dominika Kaniewska Technikum w ZS w Ćmielowie.


    Stypendyści z Opatowa i Ożarowa: Paweł Dominik Liceum Ogólnokształcące w ZS Nr 2 w Opatowie, Małgorzata Kowalska Liceum Techniczne w ZS Nr 2 w Opatowie, Rafał Dzioba Liceum Profilowane w ZS nr 2 w Opatowie, Andrzej Maj Technikum Mechaniczne w SZ Nr 1 w Opatowie, Anna Kwapisz Technikum Ekonomiczne w ZS Nr 1 w Opatowie, Jadwiga Gardynik Liceum Zawodowe w ZS Nr 1 w Opatowie, Monika Janiszewska Technikum w ZS Nr 1 w Opatowie, Krzysztof Szymczyk Technikum Mechaniczne w ZS Nr 1 w Opatowie, Anna Czajkowska Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Ożarowie, Piotr Czyż Technikum Elektroniczne ZS w Ożarowie, Wojciech Słowik Technikum Elektroniczne w ZS w Ożarowie, Tomasz Zajączkowski Technikum w ZS w Ożarowie, Sylwia Pięta Liceum Profilowane w ZS w Ożarowie, Katarzyna Kapsiak LO w ZS w Ożarowie, Beata Popielnicka Liceum Techniczne w ZS w Ożarowie.


(fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22442 razy,
ostatnio: 2019-09-21 07:32:59
Skomentuj artykuł:
Powrót