Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-02

Radni się szkolili


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Bałtów. Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Bałtowa w ramach programu "Obywatele i samorząd lokalny" w projekcie "Dobra współpraca dziś popłaca" finansowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności dla radnych z gminy Bałtów, zorganizowane zostały dwudniowe warsztaty szkoleniowe, w których uczestniczyło 15 radnych i pracowników gminy.


    Celem warsztatów było zapoznanie radnych z praktycznymi aspektami ubiegania się o środki pomocowe z procedurą planowania finansowego, ukazanie relacji między inwestycjami twardymi i miękkimi, pokazanie jak umiejscowić podejmowane działania w strategii rozwoju i lokalnych programach samorządowych, jak efektywnie gospodarować mieniem gminy, projektować wymianę międzynarodową, aktywizować grupy producenckie i gospodarstwa agroturystyczne, wykorzystanie programów komputerowych w działalności wytwórczo-produkcyjnej. Szkolenie objęło elementy znowelizowanej Wspólnej Polityki Rolnej i założenia Strategii e-Polska przyjętej przez Rząd, nakładającej na gminy pewne obowiązki, które muszą być zrealizowane do końca bieżącego roku.


    Radni przyznali, że w wielu sprawach nie mieli dotąd pojęcia i to szkolenie otworzyło im oczy na możliwości, o których nawet nie wiedzieli.


    k
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31547 razy,
ostatnio: 2020-07-02 19:49:42
Skomentuj artykuł:
Powrót