Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2018-01-07 21:00:01

Radosne Orszaki Trzech Króli

W kilku miejscowościach w regionie uroczyście obchodzono święto Trzech Króli. Ulicami przeszły barwne orszaki prowadzone przez mędrców ze Wschodu.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


W Opatowie
W Opatowie uroczystości rozpoczęły się od mszy świętych w obu miejscowych świątyniach. Po nabożeństwach wierni spotkali się w kolegiacie, gdzie zawierzono miasto Dzieciątku Jezus i Świętej Rodzinie. Następnie barwny Orszak prowadzony przez Opatowską Orkiestrę Dętą przeszedł do Opatowskiego Ośrodka Kultury, gdzie zainaugurowano Gody Opatowskie. Na scenie OOK wystąpiły: Dziecięca Grupa Teatralna, Opatowski Teatr Muzyczny oraz zespół Jagódki z Niepublicznego Przedszkola "Dziecięcy Raj" w Kobylanach.
- Maluchy od kilku tygodni wspólnie z nauczycielkami przygotowywały się do tak ważnego dla nich wydarzenia - wystąpieniem przed widownią na prawdziwej scenie. Dzieci do każdej próby podchodziły bardzo poważnie oraz starały się jak najlepiej wczuć w odgrywane role. Mimo długich przygotowań bardzo się stresowały, gdyż był to dla nich bardzo ważny i wyjątkowy dzień. Występ został nagrodzony gromkimi brawami- mówi Aneta Bławat, pomysłodawczyni i założycielka przedszkola "Dziecięcy Raj" w Kobylanach.
W nagrodę mali artyści otrzymali dyplom i statuetkę "Aniołka".
W Ostrowcu
Już po raz piąty w ostrowieckie obchody święta Objawienia Pańskiego wpisał się uroczysty Orszak Trzech Króli, który tym razem przebiegł pod hasłem "Bóg jest dla każdego". W sobotę wierni przeszli ulicami miasta do Rynku. W pochodzie wzięło udział wielu wiernych, którzy wyruszyli w trzech grupach: zielonej, czerwonej i żółtej z trzech świątyń - sanktuarium NMP Saletyńskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz kolegiaty św. Michała Archanioła. W symbolicznych przebraniach i koronach na głowach, poprowadzeni przez Mędrców ze Wschodu, spotkali się w centralnym placu miasta.
Główne uroczystości odbyły się przy ustawionej w Rynku, świątecznie przybranej scenie. Po złożeniu darów przez Króli - w asyście chórów anielskich i pastuszków - pojawili się przedstawiciele władz miasta i powiatu, by wspólnie z dziekanem dekanatu ostrowieckiego ks. prałatem Janem Sarwą oddać hołd i zawierzyć miasto oraz ostrowczan Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Potem nastąpiło radosne kolędowanie, w które włączyło się wiele osób. (JAZ); K.F.

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 3379 razy,
ostatnio: 2019-07-22 14:52:51

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 166       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij