Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-07-26

Baseny zewnętrzne cieszą się ogromną popularnością

Upalna aura, z którą od kilku dni znów mamy do czynienia, spowodowała, że ostrowczanie szukają schłodzenia nad wodą. Ogromną popularnością cieszą się nowo otwarte baseny zewnętrzne na Pływalni Rawszczyzna, które w miniony weekend odwiedziło prawie 5 tysięcy ludzi.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Od początku funkcjonowania "Rawki Od Nowa", tj. od 7 do 25 lipca, baseny zewnętrzne przy Pływalni Rawszczyzna odwiedziło 15 253 osób. Rekordowe pod względem frekwencji okazały się: 22 lipca (niedziela) - 3021 osób, 24 lipca (wtorek) - 1999 osób oraz 21 lipca (sobota) - 1946 osób.

Mając na uwadze duże zainteresowanie szybko podjęta została decyzja o uruchomieniu dodatkowych punktów kasowych, w celu "rozładowania" kolejek. W tej chwili bilety na baseny zewnętrzne sprzedawane są już w trzech kasach - dwóch usytuowanych przy wejściu na baseny zewnętrzne oraz trzeciej na portalu kasowym basenu krytego.

Co ważne, tak jak kiedyś, sprzedawane są tu bilety całodobowe, a ich cena została skalkulowana na przystępnym poziomie. Bilet normalny kosztuje tylko 10zł, ulgowy 8zł, a za dzieci do lat 3 rodzice płacą symboliczną złotówkę. Dostępne są też wejściówki rodzinne, które pozwalają nieco zaoszczędzić. Przykładowo, dwóch opiekunów i troje dzieci zapłacą w sumie 39zł, a więc o 5zł mniej. Co ciekawe, możliwe jest też wykupienie biletu, który umożliwi jednoczesne korzystanie zarówno z basenów zewnętrznych, jak i krytego basenu olimpijskiego oraz strefy rekreacyjnej pod dachem. Taka wejściówka - również bez ograniczeń czasowych - kosztuje 30zł (normalna) i 20zł (ulgowa).

Baseny zewnętrzne na "Rawszczyznie" czynne są codziennie, w godzinach od 10 do 19. Do dyspozycji gości "Rawki" są trzy baseny - głębszy basen, brodzik, sztuczna rzeka i strefa z łóżkami wodnymi oraz dwoma zjeżdżalniami - płaską i rurową. Woda w brodziku i głównym basenie jest podgrzewana do 24 stopni.
Do dyspozycji najmłodszych jest również plac zabaw, a przed obiektem bezpłatny parking.

Już w pierwszych dniach funkcjonowania nowych obiektów otwarty został też lokal gastronomiczny, a w najbliższym czasie działalność rozpocznie kolejny. W połowie lipca MOSiR podpisał bowiem umowę na dzierżawę lokalu wewnątrz budynku krytej pływalni, z możliwością wystawienia "ogródka" dostępnego dla klientów basenów zewnętrznych. Dzierżawca jest w trakcie przygotowań do otwarcia działalności./MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 5758 razy,
ostatnio: 2019-09-20 10:48:13
Skomentuj artykuł:
Powrót