Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-08-17

Polska - Kamerun już jutro w ostrowieckiej hali


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Temu sportowemu wydarzeniu poświęcona była wczorajsza konferencja prasowa prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego z udziałem trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka, prezesów sekcji sportowych KSZO Piotra Dasiosa oraz Łukasza Dybca, a także radnego Rady Miasta Kamila Kutryby.

Mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim to pierwsze z serii spotkań sparingowych po ciężkich zgrupowaniach w Zakopanem oraz Spale. Przed biało-czerwonymi jeszcze pojedynki z Francją, Kanadą i Rosją w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (24-26 sierpnia w Krakowie) oraz dwumecz w Szczecinie z Belgią (4 i 5 wrzesień).

- Jako gospodarz miasta cieszę się, że po raz kolejny będziemy świadkami zmagań reprezentacji narodowych w piłce siatkowej. W lipcu zeszłego roku Ostrowiec Świętokrzyski był gospodarzem World Grand Prix z udziałem siatkarek Polski, Peru, Argentyny i Korei Południowej. Jako miasto mocno wspieramy sport tak amatorski, jak i zawodowy. Musimy pamiętać, jak ważnym elementem naszej miejskiej historii jest sport, którego reprezentanci przez lata zbudowali rozpoznawalną i identyfikowaną z pomarańczowo - czarnymi barwami markę Ostrowca Świętokrzyskiego. Nasz Klub obchodzi w przyszłym roku 90-lecie. Obecnie działa tu kilka profesjonalnych klubów sportowych, w tym piłkarski KSZO1929, siatkówki kobiet KSZO S.A., KSZO Odlewnia Ostrowiec Św, czyli drużyna piłki ręcznej oraz boks reprezentowany przez KS KSZO. To nasi główni ambasadorzy na sportowej arenie kraju. Jednakże wsparcie otrzymuje też sport amatorski. W tej chwili odbywa się bardzo duży turniej piłkarski na Ogrodach, w którym bierze udział ponad 500 osób, prężnie rozwijają się grupy i stowarzyszenia zajmujące się biegami, coraz popularniejsze są rowery. Stowarzyszenia sportowe otrzymują wsparcie ze strony miasta poprzez konkursy dedykowane pod takie działania. Zależy nam na organizacji imprez na najwyższym poziomie, które promują nasze obiekty. Kibicujemy naszym drużynom, a w sobotę liczymy na prawdziwe siatkarskie widowisko - mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński.

O nadchodzącym meczu i jego roli w przygotowaniach do mistrzostw mówił pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

- Mecz, który będzie rozegrany w Ostrowcu Świętokrzyskim jest pierwszym po Lidze Narodów - mówił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. - Nasza kadra uczestniczy obecnie w zgrupowaniach i przygotowuje się do najważniejszej imprezy roku jaką są Mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. Przypomnę, że nasi zawodnicy będą bronić tytułu mistrzów. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że kadra siatkarzy jest w fazie budowy, a główny cel jaki nam przyświeca to olimpiada 2020 roku w Tokio. Drogę do sukcesów zaczynamy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mecz, który zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 20.15 cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Liczymy na komplet publiczności, a w kasach zostało jeszcze około 300 biletów - mówi Mariusz Rokita, z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.- Drużyna Kamerunu to uczestnik mistrzostw świata, a w poprzednich mistrzostwach wygrała za naszymi reprezentantami jednego seta.

Uczestniczący w konferencji trener reprezentacji Polski w siatkówce Belg Vital Heynen zapewnił, że nasi zawodnicy są mocno zmotywowani do dobrej gry i na pewno w Ostrowcu Świętokrzyskim pokażą się z jak najlepszej strony.

Uwaga! Kasy w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR przed meczem Polska - Kamerun będą czynne:
- w piątek (17 sierpnia) w godzinach 12 - 18,
- w sobotę (18 sierpnia) od godziny 10.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 4794 razy,
ostatnio: 2019-09-21 06:31:25
Skomentuj artykuł:
Powrót