Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2015-12-16 14:00:04

Ponad 300 nowych miejsc pracy w Ostrowcu

Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Nawet 320 nowych miejsc pracy w produkcji powstanie w nowych Walcowniach Ostrowieckich WOST S.A. Deklaracja ta podczas konferencji prasowej padła z ust przedstawicieli firmy. Tak duża obsada jest niezbędna do realizacji założeń produkcyjnych, które wynoszą od 7 do 8 tysięcy ton wyrobów walcowanych każdego miesiąca.  Gmina Ostrowiec dokładała wszelkich starań podczas całego procesu adaptacji firmy w naszym mieście, co zostało docenione przez zarząd firmy Wost.

"Pan Prezydent od samego początku nas osłania i pomaga, przy wszystkich sprawach, które tyczą się uruchomienia zakładu" - podkreślił współwłaściciel Wost, Sławomir Brózda.

Rozpoczęto już  zatrudnienia, które stopniowo będzie powiększane do połowy 2016 roku. Firma ma również plan rozwoju i konsekwentnego rozszerzania produkcji o nowe wyroby walcowane. Plany sięgają do 2018 roku.

"Panowie podkreślają kwestię olbrzymiego potencjału ludzkiego w naszym regionie, mamy wśród mieszkańców pracowników, którzy są przygotowani i chętni do podjęcia pracy. Jest to zarazem główny powód dla którego inwestycja mogła dojść do skutku." - powiedział Jarosław Górczyński odnosząc się do słów właścicieli firmy.

Wartością dodaną jest fakt, że za taką liczbą nowych miejsc pracy, zwiększy się ilość pieniędzy w miejskim obiegu, co przełoży się również nowymi miejscami pracy w handlu i usługach. Dobre partnerskie rozmowy, pozytywnie przełożą się na kolejne negocjacje, które również są w Gminie Ostrowiec prowadzone.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 7160 razy,
ostatnio: 2019-08-19 05:41:31

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 142       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij