Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Dożynki parafialne w Sobótce

W ubiegłą niedzielę w kościele pod wezwaniem św. Małgorzaty w Sobótce obyły się dożynki parafialne połączone z odpustem.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Uroczystą mszę świętą odprawił wikariusz z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ożarowie ksiądz Paweł Solis. Nowy proboszcz parafii w Sobótce - Zdzisław Rudnik - dziękował za przybycie zaproszonym gościom i wiernym.
W dożynkach udział wzięli: starosta powiatu opatowskiego Bogusław Włodarczyk, przewodnicząca Rady Miasta w Ożarowie Krystyna Wieczorek oraz burmistrzowie Ożarowa Marcin Majcher i Paweł Rędziak.
- Jest mi niezmiernie miło, że mam zaszczyt i honor być u was podczas uroczystości poświęcenia wieńca dożynkowego. Dzisiaj w rolnictwie zmieniło się dużo albo prawie wszystko - technika uprawy roli, zbiór plonów, ale jedno się nie zmieniło - ciężka i uczciwa praca rolnika. Wszystkim zgromadzonym życzę zdrowia i łask bożych - mówił starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.
Burmistrz Marcin Majcher również dziękował rolnikom i ich rodzinom za ciężką pracę oraz wysiłek i zaangażowanie włożone w uprawę roli. Podziękowania otrzymały także panie, które przygotowały wieniec. Na zakończenie uroczystości nastąpiło tradycyjne dzielenie się chlebem.Weronika Stanisławska
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11120 razy,
ostatnio: 2021-04-17 21:01:46
Skomentuj artykuł:
Powrót