Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-22

Na Oktoberfest do Buska

Już jutro w Busku-Zdroju odbędzie się III edycja Buskiego Oktoberfest.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Zaprezentuje się Rzemieślniczy Browar Baba Jaga z Kielc z 3 rodzajami piw: Wyrwidąb, Kikamora, Południca; piwo Chmielnickie i Chęcińskie; z Browaru Sandomierz: piwo Chochliki Wieczorne oraz specjalnie przygotowane na Buski Oktoberfest piwo Zefiriusz.
Poza degustacją przewidziano wiele innych "piwnych" atrakcji, a wśród nich pokazy warzenia piwa, które przeprowadzi Stowarzyszenie Piwowarów Domowych z oddziału świętokrzyskiego, a także konkursy, takie jak picie piwa na czas przez słomkę.
Dodatkowo na festiwalu swoje wyroby będą prezentowali przedsiębiorcy z lokalnymi świętokrzyskimi produktami: Olejarnia Zagłoby z Buska Zdroju; Zagroda Kwaśne Wiśnie ze Starej Olszówki (produkty z mleka koziego); J@busko z Buska Zdroju; Pasieka Kameduły - gospodarstwo pasieczne z Kameduł; Kuźnia Smaków z Pińczowskich Gór (regionalne wędliny); Buncok Strzałkowski - gospodarstwo mleczne T.P. Łukasików ze Strzałkowa; Buskowianka Zdrój - Woda z Serca Uzdrowiska.
Nie zabraknie typowo bawarskich akcentów: muzyki, grillowanych przekąsek z Bawarii, świeżych i pachnących precli, które dostarczy regionalna piekarnia Ponidzie.
Organizatorzy zapraszają w sobotę i niedzielę (23, 24 września) od godziny 12. Impreza odbędzie się na terenie parkingu przed Hotelem Bristol Art.& Medical Spa. Wstęp bezpłatny.(WS)
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 3587 razy,
ostatnio: 2021-04-17 15:47:25
Skomentuj artykuł:
Powrót