Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Piknik rodzinny w Czachowie

Mnóstwo zabawy i dobrego humoru czekało w ubiegłą sobotę na mieszkańców Czachowa. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czachów, które zorganizowało piknik rodzinny. Impreza zwieńczyła projekt "Złote Babki Czachowskie".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Podczas tegorocznych wakacji członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czachów wzięli udział w projekcie "Złote Babki Czachowskie". Został on sfinansowany przez sandomierski ośrodek Działaj Lokalnie. Pomocy finansowej udzielili również Urząd Miasta w Ożarowie i lokalni przedsiębiorcy.
Przez dwa wakacyjne miesiące członkowie stowarzyszenia odbywali rajdy rowerowe po okolicznych miejscowościach. Odwiedzili Maruszów, piekarnię w Lasocinie oraz Wlonice, gdzie oglądali wyroby z drewna prezentowane przez mieszkańca miejscowości - Macieja Lecha. W ramach projektu żeńska część stowarzyszenia miała możliwość nauczenia się, jak efektywnie składać serwetki, robić kwiaty z bibuły czy wycinać dekoracje z warzyw. Jednak największą frajdą okazało się wspólne pieczenie babek, wystawionych na konkurs podczas pikniku. Panowie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czachów również nie mogli narzekać na nudę. Specjalnie dla nich został zorganizowany mecz piłki nożnej - ojcowie kontra synowie.
- Jak trzeba coś zrobić, to mieszkańcy potrafią się zmobilizować - mówiła sołtys Czachowa Beata Kwiecińska. W trakcie imprezy nikomu nie brakowało humoru i dobrej zabawy.
- Dziękuję za zaproszenie. Jest mi bardzo miło, że mogę z państwem być. Myślę, że w następnym roku uda nam się przeprowadzić inwestycję na terenie państwa wsi. Chciałbym, aby powstał tutaj plac zabaw dla dzieci i młodzieży, żeby było gdzie spędzać czas wolny. Dzisiaj natomiast życzę udanej zabawy- mówił starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.
Pyszne potrawy, pod którymi uginały się stoły, przygotowały członkinie stowarzyszenia. Jednak smaczne jedzenie nie było jedyną atrakcją pikniku. Organizatorzy zadbali również o muzykę do tańca oraz konkursy takie jak przeciąganie liny, wiązanie krawata czy rzut beretem sołtysa. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali atrakcyjne nagrody. Weronika Stanisławska
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11472 razy,
ostatnio: 2021-04-17 21:53:58
Skomentuj artykuł:
Powrót