Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Waśniów z unijną kasą

Kolejne unijne pieniądze trafiły do gminy Waśniów. Wójt Krzysztof Gajewski podpisał umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W ramach podpisanej umowy z marszałkiem Adamem Jarubasem do gminy Waśniów trafi ponad 1 mln 166 tys. zł. Modernizacji energetycznej zostaną poddane budynki Urzędu Gminy w Waśniowie, Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garbaczu oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waśniowie.
- Zrealizowanie tych inwestycji nie tylko poprawi estetykę i komfort użytkowania budynków, ale przede wszystkim przyniesie oszczędności ekonomiczne i ekologiczne poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną, a tym samym umożliwi redukcję emisji substancji szkodliwych do atmosfery- podkreśla wójt Krzysztof Gajewski.
W ośrodku zdrowia w Garbaczu, szkole w Waśniowie i Urzędzie Gminy wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne, docieplone stropy, zostanie wykonany montażu instalacji fotowoltaicznych, również zostaną docieplone ściany. Dodatkowo w budynku służby zdrowia w Garbaczu zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji centralnego ogrzewania.
Całkowita wartość projektu to niespełna 2 mln zł. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11247 razy,
ostatnio: 2021-04-18 00:00:56
Skomentuj artykuł:
Powrót