Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-26

"Złote" pary w Kunowie

W Kunowie świętowano "Złote Gody". Z tej okazji siedemnaście par odebrało od burmistrza Lecha Łodeja medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie", nadane przez prezydenta RP.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W tym roku piękny jubileusz pięćdziesięciolecia wspólnego życia świętowali: Zofia i Marian Bińczakowie z Bukowia, Krystyna i Gustaw Ćwiekowie z Kolonii Inwalidzkiej, Jadwiga i Tadeusz Dębiec z Janika, Danuta i Stanisław Dziobowie z Kunowa, Bogumiła i Marian Góreccy z Kunowa, Wiesława i Jan Kaczmarscy z Kunowa, Wanda i Jerzy Kapusta z Boksycki, Zofia i Stanisław Kasprzyccy z Bukowia, Jadwiga i Józef Krześniakowie z Kunowa, Alicja i Wiesław Lenartowiczowie z Boksycki, Zofia i Lucjan Pająkowie z Kunowa, Urszula i Kazimierz Paluchowie z Kunowa, Helena i Stefan Pałkiewiczowie z Nietuliska Dużego, Helena i Marek Pazderscy z Bukowia, Bogusława i Mieczysław Skibowie z Dołów Biskupich, Halina i Jan Swaciakowie z Janika, Janina i Jan Świercz z Janika.
Życzenia i gratulacje zacnym jubilatom złożyli burmistrz Lech Łodej, przewodniczący Rady Miejskiej Szymon Pająk i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Borowska, którzy wręczyli im medale przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Pary małżeńskie otrzymały także upominki od radnych miejskich. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, toastu lampką szampana i odśpiewanego tradycyjnego "sto lat". Oprawę artystyczną i muzyczną uroczystości zapewnił zespół ludowy "Kunowianie". G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11106 razy,
ostatnio: 2021-04-18 01:34:02
Skomentuj artykuł:
Powrót