Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Starostwo zabiega o szybki remont drogi wojewódzkiej

W ostrowieckim starostwie gościł dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Damian Urbanowski. Podczas spotkania z wicestarostą Eligiuszem Michem i naczelnikiem Wydziału Dróg Jerzym Wroną rozmawiano między innymi o planowanej inwestycji na drodze wojewódzkiej w Ostrowcu.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Zarząd Powiatu podjął decyzję o udzieleniu dodatkowej pomocy finansowej dla województwa świętokrzyskiego na dokończenie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej". Planowane od kilku lat zadanie drogowe polega na gruntownej modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Ostrowiec, na odcinku od ronda przy ulicy Żabiej do skrzyżowania ulicy Bałtowskiej z ulicą Samsonowicza. Wysokość dotacji to 86,5 tys. zł. Łączna kwota przekazanych do tej pory przez powiat ostrowiecki środków finansowych na to zadanie wynosi 170 tys. zł.
- Ta dotacja to kolejny przykład dobrej współpracy. Dzięki tym działaniom skutecznie i sukcesywnie poprawia się infrastruktura drogowa naszego powiatu- uważa wicestarosta Eligiusz Mich.
Władze powiatu bardzo mocno zaangażowały się w doprowadzenie do przebudowy tej drogi. W styczniu ubiegłego roku starosta Zbigniew Duda i wicestarosta Eligiusz Mich sfinalizowali starania Zarządu Powiatu Ostrowieckiego o przeprojektowanie ulicy Bałtowskiej. Droga, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, będzie miała 9 metrów szerokości. Powstaną także lewoskręty. Pierwotny projekt rozbudowy ulicy Bałtowskiej zakładał bowiem jej zwężenie do 7 metrów. Realizacja takiego rozwiązania spowodowałaby jednak znaczne utrudnienia w ruchu przy każdym skręcie w lewo z ulicy Bałtowskiej i przy każdym włączaniu się do ruchu z przyległych posesji.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8308 razy,
ostatnio: 2020-07-15 08:43:36
Skomentuj artykuł:
Powrót