Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Marszałek rozdał pieniądze na targowiska

Przedstawiciele siedmiu gmin województwa świętokrzyskiego podpisali z marszałkiem Adamem Jarubasem umowy na rozbudowę lokalnych targowisk. Nie przypadkowo gospodarzem spotkania był Urząd Miasta w Ostrowcu, bowiem z puli 6 mln zł, niecały milion złotych należy już do gminy Ostrowiec.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Coraz więcej gmin modernizuje targowiska z myślą o lokalnych producentach. Nowe obiekty już niebawem powstaną w kolejnych świętokrzyskich gminach: Klimontów, Łopuszno, Nowa Słupia, Zawichost, Iwaniska, Skalbmierz i Ostrowiec Św. Przedstawiciele tych samorządów w ubiegłym tygodniu uroczyście podpisali w Ostrowcu umowy z marszałkiem województwa Adamem Jarubasem.
Łączna wartość wsparcia z RPO dla siedmiu gmin to ponad 6 mln zł. Zakres rzeczowy prac obejmuje przebudowę 6 istniejących targowisk i budowę jednego.
- Centra handlowe to bardzo ważne miejsca dla wielu miejscowości- mówił Marszałek Adam Jarubas. - Na targowiskach można kupić żywność ekologiczną i zdecydowanie tańszą. Pamiętajmy, że ograniczenie stresu i wybór zdrowej żywności zmniejszają ryzyko chorób onkologicznych. Dlatego coraz więcej ludzi przekonuje się do takiej żywności. Jest dla nich ważne, co jedzą i jak to wpływa na ich zdrowie. Stąd też niezwykle ważna jest rozbudowa i unowocześnianie targowisk miejskich.
Niemal milion złotych dostała gmina Ostrowiec na budowę hali targowej na Targowisku Miejskim.
- Budowa wiaty bez wsparcia, jakie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, byłaby niemożliwa - mówi dyrektor Targowiska Miejskiego Mariusz Kosiarz. Pod wiatą powstanie 61 profesjonalnych miejsc handlowych. Każde ze stanowisk będzie oświetlone. "Mój Rynek" wyposażony będzie w w kanalizację oraz odpowiedni dojazd. Ponadto, poza wiatą, przy jej północnej elewacji powstanie 6 miejsc handlowych. Warty uwagi jest również fakt, że targowisko zostanie wyposażone w odnawialne źródła energii. To jednak nie koniec inwestycji, ponieważ planujemy wybudować kolejną wiatę do handlu. Jednocześnie poprawiony zostanie układ komunikacyjny łączący osiedla z targowiskiem.
Zadowolenia z otrzymanych funduszy unijnych nie krył prezydent Ostrowca.
- Bazary to nie tylko miejsca do handlu, ale także centra spotkań. Dzięki wsparciu środków unijnych targowiska mają szansę poprawić swój wygląd, ale przede wszystkim stać się bardziej przyjazne dla sprzedawców i kupujących. Na ostrowieckim targowisku zakupy robią nie tylko mieszkańcy miasta, ale również wiele osób przyjeżdżających z ościennych miejscowości, w tym z sąsiednich województw. Sezonowo pracuje tu prawie tysiąc podmiotów. To ważny punkt na gospodarczej mapie Ostrowca Świętokrzyskiego- powiedział Jarosław Górczyński.
Prace ruszą najprawdopodobniej w październiku, a zakończenie zaplanowano na czerwiec 2018 roku. Koszt budowy to 2 mln 400 tys. zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 999 tys. 999 zł.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10313 razy,
ostatnio: 2021-03-08 11:46:03
Skomentuj artykuł:
Powrót