Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Mieszkańcy Ruszkowca mają świetlicę

Mieszkańcy Ruszkowca po wielu latach starań wreszcie mają swoje wymarzone miejsce do spotkań. Zmodernizowany budynek świetlicy wiejskiej został uroczyście oddany do użytku w ubiegłą sobotę.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Uroczystości w Ruszkowcu rozpoczęły się od polowej mszy świętej. Po nabożeństwie odbył się piknik, w trakcie którego oddano do użytku świetlicę. Bogusława Kania, prezes Stowarzyszenia "Rozwijamy Ruszkowiec", sołtys Ruszkowca mówiła, że przez 20 lat spotkania musiała organizować w prywatnych domach.
- Wszyscy pamiętamy budynek na sąsiedniej działce, który służył jako miejsce spotkań w naszej miejscowości. To miejsce przywołuje na pewno wiele wspomnień. Po jego rozbiórce nie mieliśmy długo świetlicy. Mieszkańcy wskazywali na bardzo silną potrzebę utworzenia świetlicy - mówi Bogusława Kania.
W październiku 2015 roku na jednym ze spotkań lokalni działacze podjęli inicjatywę założenia stowarzyszenia "Rozwijamy Ruszkowiec". W grudniu ubiegłego roku stowarzyszenie przejęło od gminy budynek, w którym jest świetlica.
Modernizacja budynku została wykonana w ramach projektu "Przebudowa pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Ruszkowcu w celu stworzenia miejsca integracji społecznej oraz poprawy infrastruktury około turystycznej i rekreacyjnej", dofinansowanego w ramach PROW na lata 2016 - 2020, za pośrednictwem LGD "Powiatu Opatowskiego".
W uroczystym oddaniu świetlicy uczestniczyły oprócz lokalnej społeczności władze gminy i powiatu.
Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk wspólnie z radną Rady Powiatu Anetą Bławat zgodnie podkreślili, że rozwój małych miejscowości prowadzi do rozwoju powiatu, a co za tym idzie - wzrostu gospodarczego i turystycznego.
- Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tak ważnym dla was momencie. Cieszę się, że takie inicjatywy jak ta są realizowane. Rozwój jednej miejscowości przyczynia się do rozwoju całego naszego powiatu - mówił starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.
Z gratulacjami dla inicjatorów powstania świetlicy pośpieszył również dyrektor LGD Władysław Duda. - To bardzo ważne wydarzenie dla waszej miejscowości. Gratuluję zaangażowania w realizację tego dużego przedsięwzięcia. Fundusze oczywiście są ważne, ale najważniejsi są ludzie, którzy podejmują wszelkie inicjatywy dla swojej małej ojczyzny - mówił dyrektor LGD "Powiatu Opatowskiego".
Uroczystość uświetniły występy artystyczne zespołu CREATIVE, X-Dance oraz podopiecznych B-OKS w Sadowiu. Na scenie pojawił się również teatr muzyczny ARS działający przy Stowarzyszeniu Nasze Kobylany.
Organizatorzy zapewnili również pyszny poczęstunek i atrakcje dla najmłodszych. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna. Katarzyna Kaszluga
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8079 razy,
ostatnio: 2020-08-04 05:57:54
Skomentuj artykuł:
Powrót