Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Starosta oglądał remont Kaznodziejskiej

Ruszył remont ulicy Kaznodziejskiej w Kunowie. Modernizacja powiatowej trasy, łączącej stolicę gminy Kunów z drogą wojewódzką, była bardzo długo oczekiwana przez mieszkańców.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ulica Kaznodziejska to jedna z głównych arterii Kunowa. Jej nawierzchnia, nieremontowana od lat, była w bardzo złym stanie. Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali u władz gminy, jak i w starostwie powiatowym. Przez lata decyzja była odmowna, ponieważ nie było pieniędzy na kompleksową modernizację.
Dzięki zaangażowaniu starosty Zbigniewa Dudy oraz burmistrza Lecha Łodeja wreszcie udało się rozpocząć modernizację ulicy Kaznodziejskiej.
- Jest to bardzo ważne zadanie dla naszej gminy- nie ukrywa burmistrz Kunowa Lech Łodej.- Przekazaliśmy spore środki na remont Kaznodziejskiej. Cieszę się, że władze powiatu rozumieją potrzeby naszych mieszkańców.
Postępy prac oglądał w ubiegłym tygodniu starosta Zbigniew Duda.
- Nie stać nas na to, żeby finansować w stu procentach budowę dróg z pieniędzy podatników. Zawsze staramy się znaleźć dofinansowanie. W tym wypadku też tak jest. Mamy pieniądze ministerialne, ale i dużą pomoc z gminy- zaznacza starosta Zbigniew Duda. -Cieszę się, że prawie kilometr tak ważnej drogi dla Kunowa będzie wykonany. To bezpośrednie połączenie z drogą do Waśniowa było bardzo długo oczekiwane przez mieszkańców.
Pieniędzy na remont ulicy Kaznodziejskiej starosta szukał w Programie Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Zadanie dostało milion złotych dofinansowania. Blisko 400 tys. zł dołożyło starostwo, a 1 mln 400 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Kunów.
Wyremontowana gruntownie jezdnia będzie miała 5,5 metra szerokości, oświetlenie i odwodnienie. Modernizacja ulicy Kaznodziejskiej ma zakończyć się końcem listopada. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8027 razy,
ostatnio: 2020-08-04 05:59:52
Skomentuj artykuł:
Powrót