Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-12-12

Oryginalne stroje ludowe dla zespołu pieśni i tańca z Koła Gospodyń Wiejskich w Mydłowie

Gmina Iwaniska pozyskała środki na realizację projektu "Zakup oryginalnych strojów ludowych dla zespołu pieśni i tańca z Koła Gospodyń Wiejskich w Mydłowie" w ramach konkursu "Odnowa wsi Świętokrzyskiej 2017". Zostało zakupionych 12 kompletów oryginalnych strojów ludowych damskich typu świętokrzyskiego dla zespołu pieśni i tańca reaktywowanego przy Kole Gospodyń Wiejskich w Mydłowie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Utworzenie zespołu śpiewaczego było niezbędnym czynnikiem do promowania nie tylko gminy, ale i regionu świętokrzyskiego. Realizacja projektu przyczyni się do wzmocnienia więzi społecznych, których funkcjonowanie oparte będzie na wiedzy dotyczącej regionalnej tradycji i folkloru ludowego.
Region może się poszczycić niezwykłym folkloryzmem zasługującym na przypomnienie i upowszechnienie, a także dla odtworzenia dawnej świetności zwyczajowej i obyczajowej.
Zespół w nowych strojach mogli już podziwiać najmłodsi uczniowie ze szkół w Gminie Iwaniska. Współpraca z okolicznymi szkołami w zakresie przeprowadzania prelekcji historyczno-regionalnych ma na celu wypełnić lukę w wiedzy o tradycji i kulturze ludowej
Projekt "Zakup oryginalnych strojów ludowych dla zespołu pieśni i tańca z Koła Gospodyń Wiejskich w Mydłowie" realizowany jest w ramach konkursu "Odnowa Wsi Świętokrzyskiej 2017" dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Gminy Iwaniska.(WS)
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9503 razy,
ostatnio: 2020-07-14 06:01:20
Skomentuj artykuł:
Powrót