Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-12-13

Wigilia w Szewnie

Kilkaset osób uczestniczyło w spotkaniu wigilijnym w gminie Bodzechów. Gospodarzem tradycyjnej wieczerzy były szkoła podstawowa i gimnazjum w Szewnie oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Tradycją stało się, że na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w gminie Bodzechów odbywają się spotkania wigilijne. W tym roku z zaproszenia gospodarza gminy Jerzego Murzyna skorzystało ponad 250 osób. Spotkanie zorganizowano w hali sportowej w Szewnie. Przy świątecznych stołach zasiedli wójt Jerzy Murzyn, przewodnicząca Rady Gminy Władysława Ćwik wspólnie z radnymi, sekretarz Urzędu Gminy Małgorzata Sobieraj, radny powiatowy Piotr Maj, księża z Szewny i Bodzechowa, druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy oraz wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich. W tym roku przy wspólnym kolędowaniu spotkali się również goście z zaprzyjaźnionej ukraińskiej gminy Biskowice, którzy w trakcie biesiadowania odebrali prezenty od dzieci i młodzieży z szewieńskich szkół.
O wyjątkowy nastrój zadbała młodzież szkolna. Na świątecznie udekorowanej scenie zaprezentowały się zespoły "Szewnianeczki", "Małe Nutki" i "Nutki". Po występie goście zostali obradowani piernikami, własnoręcznie przygotowanymi przez uczniów ze szkoły w Szewnie.
Następnie głos zabrał wójt Jerzy Murzyn oraz dziekan Dekanatu Szewna ksiądz Jan Butryn, którzy życzyli zgromadzonym spokojnych świąt, odpoczynku, pokoju, spokoju oraz wszelkiej pomyślności na nowy rok.
Dalszą część wigilii umiliły panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Każde z nich zaprezentowało kilka najpiękniejszych kolęd polskich i pastorałek. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9074 razy,
ostatnio: 2020-05-31 02:36:06
Skomentuj artykuł:
Powrót