Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-12-17

Pierwsza ofiara mrozu. Alkohol nie rozgrzał

      W nie ogrzewanych pomieszczeniach, w których kiedyś mieścił się przystanek PKP w Boksycce zamarzł 70- letni mężczyzna. W piątek po południu, znaleźli go funkcjonariusze policji, którzy wezwali karetkę pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz mógł tylko stwierdzić zgon.


    W piątek po godzinie 14, dyspozytorka pogotowia ratunkowego odebrała od patrolu policyjnego wiadomość, że w budynku po dawnej stacji PKP w Boksycce, znaleziono starszego mężczyznę, nie dającego oznak życia. Po przybyciu na miejsce lekarz stwierdził zgon. Przyczyną śmierci było zmarznięcie, a obok denata leżała butelka po alkoholu. To pierwszy tegoroczny przypadek zamarznięcia na terenie powiatu ostrowieckiego. Tak jak w większości tego typu przypadków, mężczyzna próbował się ogrzać pijąc alkohol.


    - Alkohol i niskie temperatury mogą powodować szok termiczny, na skutek którego człowiek może mieć zafałszowane odczucia- wyjaśnia oficer prasowy KPP w Ostrowcu Św., Ewa Malowańska.- Uczucie ciepła po spożyciu napoju alkoholowego jest złudne i krótkotrwałe. Niestety, często zdarza się tak, że znajdujemy osoby pijane, częściowo rozebrane, nawet, gdy temperatura powietrza jest bardzo niska.
   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14254 razy,
ostatnio: 2020-07-15 06:38:10
Skomentuj artykuł:
Powrót