Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-01-12

WOŚP w Ostrowcu Św. zagra na Rynku i "Perspektywach"

      Już w niedzielę, w całej Polsce po raz dziesiąty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem dla ratowania życia noworodków. Atrakcji i kwestujących nie zabraknie także w Ostrowcu Św.


    Już o godzinie siódmej rano, na ulice miasta wyjdzie ponad 220 kwestujących, zaopatrzonych w specjalne puszki i identyfikatory. Pieniądze zbierane będą tylko do godz. 16. Po zapadnięciu zmroku, wszystkie puszki powinny wrócić do sztabu. Godzinę później, o 17 na Rynku, rozpocznie się impreza "Światełko do nieba", podczas której publiczności zaprezentują się zespoły "AGRADO", "TMCz", kielecka grupa "Nie tańczę" oraz orkiestra dęta Miejskiego Centrum Kultury. Atrakcją popołudnia będą pokazy ratownicze, w wykonaniu funkcjonariuszy straży pożarnej, policji, lekarzy pogotowia ratunkowego oraz harcerzy. Na Rynku także odbędzie się licytacja "orkiestrowych" gadżetów.


    - Otrzymaliśmy cały pakiet gadżetów do zlicytowania, m.in. specjalny kubek, koszulkę, czapeczki i koszulki dla dzieci- mówi zastępca komendanta komendy hufca ZHP w Ostrowcu Św. Dariusz Czupryński. - Każdy chętny będzie mógł zakupić plakat albo plakietkę ze znakiem WOŚP.


    Podczas zabawy na Rynku, tylko trzech wolontariuszy zbierać będzie datki od mieszkańców. Ofiarodawcy będą jednak mogli wykazać się szczodrością w siedzibie TVK Ostrowiec, która jak co roku prowadzić będzie kwestę podczas programu na żywo.


    - Mimo wcześniejszych trudności, udało nam się dostarczyć do Ostrowca Św. złote serduszko. Mamy już pierwszego nabywcę, który zaoferował za nie 4 tysiące złotych- mówi Dariusz Czupryński.- Dosyć ciekawy jest natomiast sprasowany bloczek 1500 zniszczonych banknotów 20- złotowych o wartości 30 tysięcy złotych. Na licytację przekazał go Narodowy Bank Polski.


    O godzinie 20- tej, zgodnie z tradycją na Rynku zapłonie "światełko do nieba". Każdy, kto chciałby uczestniczyć w tej niezwykłej chwili, proszony jest o przyniesienie ze sobą świeczki.


    - Zrobimy wielkie serce ze świec, które zostanie sfotografowane z wysięgnika strażackiego- wyjaśnia Dariusz Czupryński.- Mamy także nadzieję, że na ten jubileuszowy finał uda nam się zamówić specjalny tort.


    W trakcie finału WOŚP, zbierane będą także pluszowe misie dla dzieci poszkodowanych w wypadkach. Harcerze przekażą je potem do karetek pogotowia, wozów strażackich i radiowozów policyjnych.


    Drugim miejscem w Ostrowcu Św., gdzie odbędzie się koncert na rzecz "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" będzie Jazz Club "Perspektywy".


      Około piętnastej w niedzielę rozpocznie się tu rockowy koncert, podczas którego wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na szczytny cel. Zagrają dwa ostrowieckie zespoły "997" oraz "Blansh" (zapowiada się ciekawy debiut) oraz jako gwiazda wystąpi warszawska formacja "Auto da fe", która znana jest już doskonale ostrowieckiej publiczności. Będzie więc co najmniej cztery godziny rockowego grania.


      5 zł, bo tyle będzie kosztowało wejście na ten koncert, powędruje od razu do "owsiakowej" skarbonki. Dla wszystkich uczestników Henryk Kraska- właściciel "Perspektyw" przygotował masę atrakcji, m.in. będą specjalne rabaty na napoje i konsumpcję. A także w czasie koncertu przeprowadzona zostanie licytacja, z której dochód będzie przekazany "Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy".


    - Apeluję do mieszkańców Ostrowca o przynoszenie do klubu wszelkiego typu gadżetów, które nadawać się będą na taką licytację- mówi Henryk Kraska. -Jeśli ktoś coś dostarczy będziemy szalenie wdzięczni.


    Cieszy fakt, że po latach kiedy w Ostrowcu nie odbywały się koncerty tak nierozerwalnie związane z akcją WOŚP w końcu nasi mieszkańcy nie dość, że będą mogli pomóc, to i również się świetnie zabawić.


     
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13984 razy,
ostatnio: 2020-07-10 22:40:55
Skomentuj artykuł:
Powrót