Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-10-29

Kto będzie jeździł po mieście? Ważą się losy MPK.

      Nad sytuacją w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji rozmawiać dziś będzie Rada Nadzorcza spółki. Głównym problemem jest ciągle pogarszająca się sytuacja finansowa firmy.

- Straty w MPK przekroczyły już połowę jej kapitału i sytuacja jest poważna- wyjaśnia prezydent Jan Szostak.

- Spodziewamy się, że zarząd przedstawi projekt ratowania tej firmy. Od tego projektu zależy przecież los 250 zatrudnionych tam osób. Jeżeli nie będzie właściwy, to dalsze działanie może doprowadzić spółkę nawet do upadłości. MPK czeka głęboka restrukturyzacja. Czasy ochrony tej spółki już się kończą. Rozważamy możliwość dopuszczenia innego przewoźnika, może to być nawet firma wykonującą takie usługi w innym mieście i niekoniecznie musi to być "Malpol". Kilka lat temu był nawet projekt skomunalizowania PPKS i połączenia go z MPK, ale załogi były temu przeciwne. Teraz jednak taki pomysł jest bardzo odległy.

Jeżeli zaś chodzi o orzeczenie, które wydał Urząd Antymonopolowy w sprawie naszego zakazu korzystania z przystanków MPK przez "Malpol", to nie zaskoczyło nas takie rozstrzygnięcie. Wręcz spodziewaliśmy się takiego werdyktu. Gmina na tym nic nie traci, a poza tym jest jeszcze instancja odwoławcza. Jednak zasady wykonywania usług transportowych na terenie miasta muszą być jasno sprecyzowane.

/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17630 razy,
ostatnio: 2020-07-13 13:46:26
Skomentuj artykuł:
Powrót