Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-11-02

Nagrobki w komputerze

      Nagrobki na cmentarzu komunalnym w Ostrowcu Św. zostały zewidencjonowane. Po podaniu nazwiska zmarłego natychmiast można uzyskać szczegółowe informacje o lokalizacji grobu. Bardzo ułatwi to, zwłaszcza osobom przyjezdnym, odnalezienie grobu swych bliskich.


    Jak nas poinformował kierownik Zakładu Usług Pogrzebowych Adam Lipka, stworzono bazę danych zawierającą ponad 12 tys. nagrobków znajdujących się na cmentarzu. Opracowywanie systemu trwało pół roku.

    - Zawiera on wszystkie niezbędne dane o osobie zmarłej i miejscu jej pochówku - wyjaśnia A. Lipka. - Po podaniu nazwiska osoby zmarłej natychmiast możemy dowiedzieć się w jakim grobie jest pochowana i gdzie się on znajduje, z podaniem numeru kwatery i rzędu. Ponadto można uzyskać takie informacje, jak data oraz przyczyna zgonu poszukiwanej osoby. Ewidencja grobów jest dużym ułatwieniem zwłaszcza dla osób przyjezdnych, które mogą nie orientować się w topografii ostrowieckiej nekropolii. Zwłaszcza, że w tej chwili podzielona jest ona na 26 kwater i naprawdę trudno jest odnaleźć niektóre groby. Obecnie każdy zainteresowany może skorzystać z Biura Obsługi Klienta i szybko zlokalizować szukany grobowiec. Biuro znajduje się w budynku Zakładu Usług Pogrzebowych i czynne jest w godzinach od 7 do 15.


    - Jak na razie zainteresowanie tymi usługami nie jest zbyt duże - twierdzą pracownicy ZUP.


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17343 razy,
ostatnio: 2020-07-11 06:37:58
Skomentuj artykuł:
Powrót