Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-11-02

Remont PUP zakończony

      Po ekspresowym wręcz tempie prac modernizacyjnych, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Św. oddano do dyspozycji petentów. Gmach pod wiaduktem zyskał nie tylko nową elewację, ale przede wszystkim przestronne i funkcjonalne wnętrza. W poniedziałek w obecności całej rzeszy zaproszonych gości, w tym m. in. Ireny Wiaderny z Krajowego Urzędu Pracy, starostów ostrowieckich, wójtów i burmistrzów gmin współpracujących z ostrowieckim PUP, szefów wielu okolicznych urzędów pracy oraz innych dygnitarzy dokonano uroczystego oddania do użytkowania całkowicie odnowionego gmachu.


    Prace modernizacyjne pozwoliły na włączenie do użytkowania dwóch kondygnacji w nieczynnej części biurowca. Przez to zwiększyła się powierzchnia przeznaczona do obsługi interesantów. Na parterze urzędu, w lewej części gmachu znajdują się stanowiska do pierwszej rejestracji. W tej części znajduje się główne wejście do budynku, z podjazdem dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Po prawej stronie usytuowano m. in. dział pośrednictwa i rynku pracy, obsługę osób niepełnosprawnych oraz zasiłków rodzinnych. Całe piętro zajęły stanowiska gdzie odbywa się odnotowywanie osób bezrobotnych, tu także załatwiane są wszelkie kwestie związane ze świadczeniami i zasiłkami przedemerytalnymi. Na drugiej kondygnacji, tak jak w poprzednim układzie, po lewej stronie znajduje się sekretariat i dział księgowości. Po prawej stronie mieści sala konferencyjna oraz obsługa absolwentów oraz ........... tu zapomniałam czym zajmuje się jedna z dziewczyn!!!!!!!!! (daje tyłka). Na każdej kondygnacji znajdują się eleganckie łazienki oraz pokoje socjalne dla pracowników. Wszystkie prace trwały niecałe trzy miesiące i odbywały się bez przerywania pracy urzędu. Ta renowacja kosztowała ponad 3 mln zł i pochodziła z puli środków KUP przeznaczonych wyłącznie na remonty. - To były pieniądze do wykorzystania tylko na remont, jeżeli nie wykorzystalibyśmy ich, po prostu by przepadły - wyjaśniał Jerzy Stupnicki, kierownik PUP. - Mieliśmy bardzo mało czasu na zrealizowanie tej ogromnej inwestycji, ale dzięki zaangażowaniu głównego wykonawcy, czyli "Mitexu" oraz podwykonawców terminy zostały dotrzymane. Na podkreślenie zasługuje też fakt zatrudnienia przez te firmy, właśnie przy pracach w urzędzie naszych bezrobotnych. Ten remont był konieczny, w dawnych wnętrzach coraz trudniej było obsługiwać 17 tysięcy petentów, jakie miesięcznie przewijały się przez naszą siedzibę.


- Wszystko dobre, co się dobrze kończy - stwierdziła Irena Wiaderny z KUP. -To było ryzykowne przedsięwzięcie, początkowo obawiałam się czy terminy zostaną dotrzymane. Miałam nawet obawy czy wyrazić zgodę na rozpoczęcie w drugiej połowie roku tych prac. Trzy miesiące to bardzo mało, ale niektórym to wystarczy. Teraz jestem pod wielkim wrażeniem rozmiaru modernizacji i jego jakości. Jednak życzyłabym wszystkim, by ilość petentów tego urzędu ciągle malała a budynek być może spełniał inne funkcje społeczne. Przecięcia wstęgi dokonali wszyscy zaangażowani w realizację tej inwestycji, w tym m. in. Irena Wiaderny i starosta ostrowiecki Waldemar Marek Paluch. Po oficjalnym otwarciu goście zwiedzili odrestaurowany gmach.


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17404 razy,
ostatnio: 2020-07-10 00:41:44
Skomentuj artykuł:
Powrót