Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-10-29

Starostwo nie do poznania

      Zakończony został remont parteru budynku starostwa ostrowieckiego. Od niedawna, petentom przekraczającym progi urzędu ukazuje się zupełnie nowe, gustowne wnętrze.


    Do budynku prowadzą automatycznie rozsuwane drzwi, zaś wewnątrz, na podłodze znajdują się biało - czerwone wykładziny. W takim samym kolorze utrzymane są ściany. Petenci mogą również uzyskać informację od pracownika urzędu znajdującego się za specjalnie wybudowaną ladą. - W ten sposób zakończony został pierwszy etap modernizacji budynku - mówi starosta ostrowiecki Waldemar Marek Paluch. - W czerwcu wykonaliśmy parking obok urzędu, teraz odnowiony został parter budynku. Myślę, że zmiany dobrze służyć będą petentom.


    Jak zapowiada starosta, nie jest to koniec prac związanych z modernizacją obiektu, jak również najbliższej okolicy urzędu.


    - Na wiosnę zamierzamy odnowić elewację zewnętrzną budynku oraz wyremontować odcinek ulicy Iłżeckiej od Polnej, aż do rynku - twierdzi W. M. Paluch. - Remont ulicy miał być pierwotnie przeprowadzony jeszcze w tym roku, gdyż starostwo posiada na to środki. Jednak po rozpatrzeniu ofert okazało się, że zaproponowana cena była dwukrotnie wyższa od przewidywanego kosztorysu. Dlatego też postanowiliśmy poczekać z remontem do wiosny, gdyż sądzę, że wtedy ceny się "unormują".

 
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20427 razy,
ostatnio: 2020-09-19 10:55:20
Skomentuj artykuł:
Powrót