Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2021-09-20

Sylwester Lepiarz wrócił i znów był najlepszy

Piąta runda cyklu "IX MosirGutwinRun 2021 - Maraton i Półmaraton na raty" okazała się dość… przewidywalną. W biegach na obu dystansach (ok. 10 i 5km) zwyciężali Sylwester Lepiarz i Dominika Łukasiewicz (wśród kobiet), a więc broniący wywalczonych przed rokiem tytułów SuperGutwinerów. W marszu nordic walking, podczas nieobecności Remigiusza Woźniaka, równych sobie nie miała Aneta Rogala, dopisując do swojego cv drugie zwycięstwo w kategorii open w tegorocznym cyklu marszów na Gutwinie.

Przedostatnią rundę zaliczaną do maratonu na raty ukończyło 65 osób. Bieg na ok. 10km wygrał ze sporą przewagą wracający po absencji w poprzedniej rundzie Sylwester Lepiarz (Wrónów, 39:19), przed Piotrem Kamińskim (Szyby, 42:47) i Pawłem Wośkiem (Ostrowiec Świętokrzyski, 43:35). Wśród kobiet najlepsza była Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski, 50:30), która finiszowała przed innym ostrowczankami - Urszulą Sokół (51:44) i Justyną Słowik (51:51).

Zobacz: Wyniki biegu na 10km | Zdjęcia z biegu na 10km

W przedostatniej biegowej próbie do tegorocznego półmaratonu na raty wzięło udział 99 osób. Bieg na 5km wygrał Sylwester Lepiarz (18:23), przed Rafałem Lewochą (Jastrząb, 19:36) i Emilem Dryką (Ostrowiec Świętokrzyski, 20:06). Wśród kobiet ponownie najlepsza okazała się Dominika Łukasiewicz (23:59), przed Beatą Woźniak (Ostrowiec Świętokrzyski, 25:17) i Justyną Słowik (25:34).

Zobacz: Wyniki biegu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Na przedostatni spacer z kijkami nordic walking na dystansie półmaratonu na raty w ramach IX MosirGutwinRun 2021 dało się namówić 48 osób. Najszybciej trasę ok. 5km, tak jak podczas czwartej rundy, pokonała Aneta Rogala (Ostrowiec Świętokrzyski, 38.30), a wśród panów Sebastian Giez (Ostrowiec Świętokrzyski, 39:29).

Zobacz: Wyniki marszu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Przenikający chłód, który towarzyszył w niedzielę biegaczom spowodował niską frekwencję w biegach dla najmłodszych. Do rywalizacji na dystansach od 100 do 1000 metrów stanęło tym razem tylko dziesięcioro dzieci.

Zobacz: Biegi dla dzieci | Zdjęcia z biegów dzieci

Ostatnia - szósta runda odbędzie się 10 października. Wtedy też wszyscy uczestnicy cyklu, którym uda się sztuka zaliczenia maratonu bądź półmaratonu na raty, otrzyma pamiątkowe medale i koszulki, a najlepsi również nagrody.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

 

Patroni IX MosirGutwinRun 2021

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski - Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Lasy Państwowe - Nadleślictwo Ostrowiec Świętokrzyski Biegam Bo Lubię

 

Partner Techniczny IX MosirGutwinRun 2021

Gepard System Pomiaru Czasu RFID Solutions

 

Partnerzy IX MosirGutwinRun 2021

Pizzeria Da Grasso Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa Sport Medical Rehabilitacja Ośrodek Szkolenia Kierowców Zygzak Salon Depil Concept Centrum Rehabilitacji Markmed Sala Zabaw MimiTorek Galeria Mebli Arkadia Restauracja Bałtowski Zapiecek Bałtowski Kompleks Turystyczny Salon Komputerowy Render 2000 Siłownia Impuls Czyżewscy Agencja Reklamowa KreoGraf Zakład Produkcyjno - Handlowy Adax Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Bo w Nas Jest Moc

 

Patroni Medialni IX MosirGutwinRun 2021

Radio Ostrowiec Radio Rekord Gazeta Ostrowiecka Echo Dnia OstrowiecNews.pl Świętokrzyskie 7 Dni CoZaDzien.pl Lokalna TV

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 498 razy,
ostatnio: 2021-10-20 14:01:53
Skomentuj artykuł:
Powrót