Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2022-05-07

Duża Flota KSZO wygrywa na Rawszczyźnie

Na 50-metrowym basenie Pływalni Rawszczyzna rozegrano 3. rundę Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W Ostrowcu Świętokrzyskim do rywalizacji przystąpiło 163 osoby zrzeszonych w 9 klubach, w tym Szkoły Sportowej Równe z Ukrainy (7 osób). Najliczniejszą ekipę stanowiła reprezentacja gospodarzy - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (61 osób). W pomarańczowo - czarnych barwach również nie brakowało zawodników z ukraińskim paszportem. Ostrowczanie zdecydowanie wygrali rywalizację drużynową, umacniając się na czele klasyfikacji generalnej zawodów XXI edycji Świętokrzyska Dużej Ligi Pływackiej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Pływacy KSZO na podium 3. rundy:

16 lat i starsi
Kobiet, 100m dowolny: 1. Lipetska Anastasiia 59.84, 2. Kamińska Zuzanna 1:01.01
Mężczyzn, 100m dowolny: 1. Tomaszewski Aleks 51.96, 2. Stefański Patryk 52.62
Kobiet, 50m klasyczny: 1. Kamińska Zuzanna 34.60, 2. Roman Mariia 35.30, 3. Sulik Alicja 36.01
Mężczyzn, 50m klasyczny: 1. Lis Jan 30.39, 3. Michta Bartosz 32.03
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Korolchuk Olha 2:22.34 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów), 2. Korolchuk Anastasia 2:25.99, 3. Petrykowska Adrianna 2:27.11
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 1. Tomaszewski Aleks 2:14.70, 2. Wypchło Jakub 2:23.09
Kobiet, 800m dowolny: 1. Korolchuk Anastasia 9:29.73, 2. Szafrańska Malwina 9:55.04
Mężczyzn, 800m dowolny: 1. Radkiewicz Kajetan 8:29.68
Kobiet, 200m zmienny: 1. Kamińska Zuzanna 2:26.78, 2. Petrykowska Adrianna 2:31.89
Kobiet, 100m motylkowy: 1. Sadłos Zofia 1:06.18, 2. Iżewska Gabriela 1:08.00, 3. Latała Weronika 1:09.16
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Michta Bartosz 56.16, 2. Stefański Patryk 58.72, 3. Radkiewicz Kajetan 1:00.49

14 - 15 lat
Kobiet, 100m dowolny: 1. Drabych Mariana 1:02.58, 2. Baidalinova Sofia 1:03.11
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Drabych Mariana 2:25.20 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów, Jun-17, Jun-16, Jun-15), 2. Woźniak Beata 2:36.71
Kobiet, 800m dowolny: 1. Savchenko Oleksandra 9:56.47, 2. Woźniak Beata 10:21.83
Kobiet, 200m zmienny: 1. Bobrovska Alina 2:27.29 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 14-lat), 2. Baidalinova Sofia 2:35.05
Kobiet, 100m motylkowy: 1. Bobrovska Alina 1:07.48, 2. Savchenko Oleksandra 1:11.64
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Tobiszewski Mikołaj 1:13.30

13 lat
Kobiet, 100m dowolny: 1. Gil Laura 1:05.73, 2. Kozub Amelia 1:06.73, 3. Zagraj Zuzanna 1:10.45
Mężczyzn, 100m dowolny: 1. Grzesik Franciszek 57.96 (Rekord Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików 13-lat)
Kobiet, 50m klasyczny: 2. Nikitska Emiliya 36.68, 3. Beksińska Amelia 37.84
Mężczyzn, 50m klasyczny: 3. Budzeń Patryk 38.55
Kobiet, 200m grzbietowy: 1. Gil Laura 2:43.28, 2. Górniak Adrianna 2:50.63, 3. Bielecka Lena 2:55.08
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 2. Budzeń Patryk 2:45.74
Kobiet, 200m zmienny: 1. Nikitska Emiliya 2:34.05, 3. Beksińska Amelia 2:42.03
Mężczyzn, 200m zmienny: 1. Grzesik Franciszek 2:29.97, 2. Batugowski Szymon 2:31.71, 3. Kępiński Rafał 2:49.48
Kobiet, 100m motylkowy: 2. Kisiel Julia 1:25.41
Mężczyzn, 100m motylkowy: 1. Batugowski Szymon 1:09.14, 2. Kępiński Rafał 1:17.23, 3. Kalita Michał 1:20.98

12 lat
Kobiet, 100m dowolny: 2. Sokół Sara 1:08.13
Kobiet, 50m klasyczny: 1. Mikołajek Nikola 38.55, 3. Brzezińska Dominika 42.54
Mężczyzn, 50m klasyczny: 2. Kuśmierz Igor 42.20
Kobiet, 200m grzbietowy: 2. Staniszewska Maja 2:53.58
Mężczyzn, 200m grzbietowy: 1. Giemza Paweł 2:47.47
Kobiet, 200m zmienny: 1. Sokół Sara 2:47.87, 3. Mikołajek Nikola 2:52.25
Mężczyzn, 200m zmienny: 1. Kuśmierz Igor 2:53.51

/kszo.info/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 1218 razy,
ostatnio: 2022-07-07 19:35:41
Skomentuj artykuł:
Powrót