Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2022-04-04

Duża Flota KSZO znów najlepsza w Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej

175 zawodników i zawodniczek z 12 klubów rywalizowało w minioną sobotę w Kielcach w ramach 2. rundy Świętokrzyskiej Małej Ligi Pływackiej. Najliczniejszą ekipę stanowili pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, którzy do Kielc pojechali w licznie 49 osób. Ostrowczanie z 24315 punktami wywalczyli 1. miejsce klasyfikacji klubowej i umocnili się na czele generalnego rankingu ligi.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Najlepsze wyniki 2. rundy wg punktów:
Kobiet, 16 lat i starsi: 1. Kamińska Zuzanna (KSZO, 100m klasyczny)
Mężczyzn, 16 lat i starsi: 1. Radkiewicz Kajetan (KSZO, 200m dowolny)
Dziewcząt, 14 - 15 lat: 1. Woźniak Beata (KSZO, 200m dowolny)
Dziewcząt, 13 lat: 1. Gil Laura (KSZO, 50m grzbietowy)
Chłopców, 13 lat: 1. Grzesik Franciszek (KSZO, 200m dowolny)
Dziewcząt, 12 lat: 1. Mikołajek Nikola (KSZO, 50m motylkowy)
Chłopców, 12 lat: 1. Starachowski Maciej (KSZO, 200m dowolny)

Punktacja klubowa 2. rundy:
1. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 24315
2. Unia Busko Zdrój 6278
3. Barakuda Starachowice 4737

Klasyfikacja drużynowa zawodów XXI edycji Dużej Ligi Pływackiej:
1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 51442
2 Salos Cortile Kielce 13974
3 Unia Busko Zdrój 12981

Pływacy KSZO na podium:

16 lat i starsi
Kobiet, 50m grzbietowy: 2. Sulik Alicja 31.21
Mężczyzn, 50m grzbietowy: 2. Tomaszewski Aleks 27.50, 3. Radkiewicz Kajetan 27.56
Mężczyzn, 400m zmienny: 1. Radkiewicz Kajetan 4:39.07
Kobiet, 100m klasyczny: 1. Kamińska Zuzanna 1:11.52, 2. Ofman Julia 1:15.04, 3. Sulik Alicja 1:17.80
Mężczyzn, 100m klasyczny: 1. Siembida Adam 1:08.28, 3. Wolski Kuba 1:12.67
Kobiet, 50m motylkowy: 1. Sadłos Zofia 30.09, 2. Iżewska Gabriela 30.43
Mężczyzn, 50m motylkowy: 1. Tomaszewski Aleks 26.00, 2. Michta Bartosz 26.17, 3. Wolski Kuba 27.61
Kobiet, 200m dowolny: 1. Iżewska Gabriela 2:11.77, 3. Celińska Małgorzata 2:16.62
Mężczyzn, 200m dowolny: 1. Radkiewicz Kajetan 1:54.21, 3. Szeleźniak-Białkowski Julian 2:01.63
Kobiet, 4 x 100m zmienny: 1. KSZO 5 (Sulik Alicja, Kamińska Zuzanna, Sadłos Zofia, Szafrańska Malwina) 4:35.25, 2. KSZO 3 (Zagraj Zuzanna, Ofman Julia, Latała Weronika, Iżewska Gabriela) 4:49.80
Mężczyzn, 4 x 100m zmienny: 1. KSZO 3 (Wolski Kuba, Siembida Adam, Tomaszewski Aleks, Szeleźniak-Białkowski Julian) 4:05.83, 2. KSZO 5 (Radkiewicz Kajetan, Karaś Oskar, Michta Bartosz, Sojda Eryk) 4:19.05

14 - 15 lat
Kobiet, 50m motylkowy: 1. Woźniak Beata 32.91, 3. Karwacka Dominika 34.56
Mężczyzn, 50m motylkowy: 2. Tobiszewski Mikołaj 32.32
Kobiet, 200m dowolny: 1. Woźniak Beata 2:17.35
Mężczyzn, 4 x 100m zmienny: 2. KSZO 2 (Bezak Bartłomiej, Rdzanek Mikołaj, Tobiszewski Mikołaj, Wicha Antoni) 5:16.77

13 lat
Kobiet, 50m grzbietowy: 1. Gil Laura 32.27, 2. Kozub Amelia 33.60
Mężczyzn, 50m grzbietowy: 2. Budzeń Patryk 34.85, 3. Kalita Michał 35.11
Kobiet, 100m klasyczny: 1. Beksińska Amelia 1:21.62
Mężczyzn, 100m klasyczny: 1. Batugowski Szymon 1:16.20
Kobiet, 50m motylkowy: 1. Beksińska Amelia 32.67, 3. Kozub Amelia 34.84
Mężczyzn, 50m motylkowy: 1. Grzesik Franciszek 28.95
Kobiet, 200m dowolny: 1. Gil Laura 2:23.92
Mężczyzn, 200m dowolny: 1. Grzesik Franciszek 2:08.68, 3. Kalita Michał 2:25.06
Kobiet, 4 x 100m zmienny: 1. KSZO 1 (Gil Laura, Beksińska Amelia, Jama Michalina, Kozub Amelia) 5:06.76, 2. KSZO 2 (Sulik Hanna, Bielecka Lena, Górniak Adrianna, Kisiel Julia) 5:32.02
Mężczyzn, 4 x 100m zmienny: 1. KSZO 1 (Budzeń Patryk, Kalita Michał, Batugowski Szymon, Grzesik Franciszek) 4:52.03

12 lat
Kobiet, 50m grzbietowy: 1. Sokół Sara 34.48, 3. Mikołajek Nikola 35.77
Mężczyzn, 50m grzbietowy: 2. Giemza Paweł 35.75, 3. Gębusia Adam 40.18
Mężczyzn, 100m klasyczny: 1. Kuśmierz Igor 1:29.29
Kobiet, 50m motylkowy: 1. Mikołajek Nikola 31.77, 3. Sokół Sara 34.09
Mężczyzn, 50m motylkowy: 1. Starachowski Maciej 33.86
Kobiet, 200m dowolny: 1. Brzezińska Dominika 2:32.40
Mężczyzn, 200m dowolny: 1. Starachowski Maciej 2:26.07
Kobiet, 4 x 100m zmienny: 1. KSZO 4 (Sokół Sara, Mikołajek Nikola, Staniszewska Maja, Brzezińska Dominika) 5:15.82
Mężczyzn, 4 x 100m zmienny: 1. KSZO 4 (Giemza Paweł, Kuśmierz Igor, Starachowski Maciej, Gębusia Adam) 5:23.92

/kszo.info/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 1186 razy,
ostatnio: 2022-06-27 07:09:43
Skomentuj artykuł:
Powrót