Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-02-12

Fotorelacja: Stasiak KSZO Celsa - Polonia Warszawa

Dwie różne połowy obejrzeli dziś licznie zgromadzeni na ostrowieckiej Rawszczyźnie kibice. Stasiaka KSZO Celsa Ostrowiec odprawił kolejnego po Górniku Łęczna pierwszoligowca ? warszawską Polonię ? 4:2, do przerwy przegrywając jednak 0:2. Dwóch również było bohaterów tego spotkania. W pierwszej połowie błyszczał pozyskany przez Polonię z cypryjskiego zespołu Anorthosis Paweł Sobczak, w drugiej natomiast piłkarz pozyskany przez Stasiaka z piątej drużyny dolnośląskiej IV ligi Karkonoszy Jelenia Góra - Arkadiusz Sojka.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Pierwsza połowa meczu to dominacja ?Czarnych Koszul?. Pierwszoligowcy narzucili gospodarzom swój styl gry i szybko dało to efekt w postaci bramki. W 7 minucie w doskonałej pozycji na polu karnym KSZO znalazł się Paweł Sobczak i pewnie zdobył prowadzenie dla Warszawian. Były napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski w dzisiejszym meczu jeszcze raz wpisał się na listę strzelców.

W 37 minucie Krzysztof Janicki, który kilka dni temu wrócił do ostrowieckiego zespołu po testach w jednym z ukraińskich klubów, w niegroźnej sytuacji wrzucił piłkę na ... własne pole karne wprost pod nogi nie obstawionego Sobczaka, a ten dopełnił formalności.

Podsumowując pierwszą połowę trzeba powiedzieć, że mimo utraty dwóch bramek, nieźle miedzy słupkami ostrowieckiej bramki sprawował się Robert Gubiec, który do drużyny dołączył wczoraj po powrocie z Cypru, gdzie był testowany przez rosyjskiego pierwszoligowca - Szinnik Jarosław

W drugiej połowie na boisku dominowała tylko jedna drużyna. Stasiak KSZO Celsa wypunktował Polonię jak wytrawny bokser, nie tylko odrabiając straty z pierwszej połowy, ale zdecydowanie przechylając szalę na swoją stronę.

Pierwszoplanową postacią w drugiej odsłonie meczu był piłkarz, który jeszcze w rundzie jesiennej biegał po boiskach dolnośląskiej IV ligi, a dziś w pojedynkach z pierwszoligowcami grał jak równy z równym.

W 73 minucie Sojka wykorzystał gapiostwo defensywy Polonii, którzy stanęli sądząc, że jest spalony i strzelił pewnie do siatki. 3 minuty później kiedy Sojka strzelał głową do bramki wątpliwości już nie było. Warto zaznaczyć, że Sojka mógł się w tym meczu pokusić o ustrzelenie klasycznego hat-tricka, jednak w końcówce spotkania zabrakło troszkę precyzji.

Zanim jednak Arkadiusz Sojka wyprowadził zespół Stasiaka KSZO Celsa na prowadzenie, wyrównujące bramki strzelili pozyskany z Górnika Polkowice Arkadiusz Maciejewski (59 min.) i prezes Mirosław Stasiak (67 min.), który tradycyjnie zebrał największe brawa od ostrowieckiej publiczności.

Nie pograł sobie za to dziś ulubieniec ostrowieckich kibiców Marcin Kaczmarek. Nawet gdy w swoim stylu mijał zwodem kilku piłkarzy Polonii, to na przeszkodzie stawała mu nawierzchnia, na której przyszło dziś grać piłkarzom obu drużyn. Mocno ośnieżona płyta boiska nie pozwalała na techniczną grę, dziś przede wszystkim liczyła się siła...

Mecz z Polonią oprócz sportowych atrakcji miał też w Ostrowcu wydźwięk poza sportowy. W zespole Polonii zagrał bowiem ex Ostrowczanin Piotr Stokowiec, który w hutniczym mieście kojarzony jest głównie z ubiegłorocznym strajkiem piłkarzy KSZO. Stokowiec przez całe niemal spotkanie musiał nadsłuchiwać epitetów, które nie nadają się do cytowania.

W przerwie Dariusz Dźwigała zwrócił się nawet do kibiców, by ci dali mu już spokój. Jak powiedział Dźwigała, Stokowiec już na samą myśl o przyjeździe do Ostrowca bardzo się stresował. To co go spotkało w Ostrowcu na pewno nie mogło go zaskoczyć, ale też na pewno do przyjemnych rzeczy nie należało.

Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec - Polonia Warszawa 4:2 (0:2)

Tomasz Sobczak 7, 37 - dla Polonii;

Arkadiusz Maciejewski 59,

Mirosław Stasiak 67,

Arkadiusz Sojka 73, 76 - dla Stasiak KSZO Celsa

Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec: I połowa Gubiec - Lenart, Janicki, Gostyński, Majda, Preis, Sobczyński, Kaczmarek, Kacprzak, Podstawek, Bała; II połowa Witkowski - Czerbniak, Bednarczyk, Janicki, Wieprzęć, Miklosik, Kaczmarek, Preis, Maciejewski, Sojka, Stasiak.

Polonia: Kieszek (46. Sarniak) - Stokowiec, Szwed, Głowacki (70. Musuła), Michniewicz - Gołaszewski, Dźwigała (46. Nowakowski), Cieśla (46. Smolarow), Plewnia (46. Mazurkiewicz) - Sobczak (46. Jarosiewicz), Osipowicz (46. Tarachulski).