Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-02-05

Oficjalna prezentacja drużyny Stasiak KSZO Celsa


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Bezpośrednio po uroczystości podpisania umowy pomiędzy SSA Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec i Celsa Huta Ostrowiec w hali MOSiR rozpoczęła się oficjalna prezentacja drużyny. Jeśli jeszcze ktoś miał wątpliwości miał wątpliwości czy ostrowieccy kibice zaakceptowali nową drużynę, to o godzinie 16 wszelkie wątpliwości zostały całkowite rozwiane.


      W wypełnionej, przystrojonej we flagi KSZO hali w rytmach hymnu KSZO rozpoczęła się prezentacja drużyny, która w rundzie wiosennej II-ligowych rozgrywek występować będzie pod szyldem Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec w miejsce dotychczasowej drużyna Stasiaka Ceramiki Opoczno.


      Klub kibica, który zadbał o dekorację hali wywieszając flagi na barierkach okalających trybuny hali, obdarował każdego z piłkarzy oraz trenerów klubowymi szalikami.


      - Dziękuje za tak miłe przyjęcie, jestem bardzo wzruszony. Myślę, że troszeczkę za późno tutaj przyszedłem - powiedział ostrowieckim fanom prezes Mirosław Stasiak.


      A mówiliśmy - krzyknęli kibice głośno bijąc brawo prezesowi.


      Ale myślę, że lepiej późno niż wcale - odpowiedział kibicom Mirosław Stasiak.


      - Uważam, że piłka powinna być tam gdzie są kibice. Nie interesują mnie tutaj pieniądze tylko wynik sportowy. Myślę, że w jakimś sensie się na tym znam, a z takim sztabem z jakim pracuje i razem z kibicami ta piłka już zostanie w Ostrowcu. Już nie będziecie przeżywać takich chwil jak miesiąc temu czy dwa miesiące temu. Myślę, że tutaj będzie już sportowe widowisko, ze swojej strony do tego dołożę - dodał Stasiak.


      Prezes Stasiak zdecydowanie zdementował pogłoski o transferze Marcina Kaczmarka do szczecińskiej Pogoni, za co zebrał od ostrowieckiej burzę braw.


      - Po dzisiejszy meczu cena Marcina Kaczmarka wzrosła mocno w górę. Chciałem zakomunikować ze względu na was, nie na pieniądze, które by trafiły do mojej kieszeni, zostawiam go wam, żeby was radował tą swoja grą, zostawiam go wam tu w Ostrowcu - powiedział Mirosław Stasiak.


      Sam piłkarz powiedział, że jeśli prezes Stasiak powiedział, że zostaje w Ostrowcu to tak właśnie się stanie.


      Na prezentację drużyny Stasiak KSZO Celsa na zaproszenie Mirosława Stasiaka przyjechał prezes III-ligowego klubu Heko Czermno Henryk Konieczny, którego owacyjnie przywitała ostrowiecka publiczność.


      Na zakończenie spotkania kibice zgromadzeni na hali otrzymali możliwość zadania pytań do Zarządu i piłkarzy.


      Kibice pytali o Klaudiusza Łatkowskiego, Artura Kościuka, Daniela Grębowskiego.


      Łatkowski zdecydował się na grę w Kolporterze Korona Kielce i działacze nie będą, jak powiedzieli, na siłę zatrymywać go w Ostrowcu.


      W niedalekiej przyszłości mają się natomiast odbyć rozmowy na lini Ostrowiec - Łęczna w sprawie dalszej przynależności klubowej Artuura Kościuka, który jest wypożyczony z KSZO do Górnika do końca czerwca 2004 r.


      Trener Mariusz Łaski zdradził również, że kapitanem jedenastki Stasiaka KSZO Celsa został wybrany Tomasz Lenart.


      Na zakończenie zawodnicy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, po czym udali się do kawiarni "Perspektywy" Henryka Kraski - byłego już wiceprezesa SPN KSZO.


      /Jarosław Słodkiewicz/


Więcej fotek znajdziesz tutaj.

/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20287 razy,
ostatnio: 2021-04-17 21:42:59
Skomentuj artykuł:
Powrót