Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-02-05

Stasiak KSZO Celsa 2:1 Górnik Łęczna

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Około 2 tysięcy głodnych futbolu na najwyższym poziomie ostrowieckich kibiców zjawiło się w środowe południe na boisku treningowym na Rawszczyźnie gdzie miejscowy Stasiak KSZO Celsa podejmował czwarta na półmetku drużynę ekstraklasy - Górnika Łęczna.

Drużyna Stasiaka KSZO Celsa wspaniale przyjęta przez ostrowiecką publiczność grała szybko z polotem, nie ustępując ani na krok pierwszoligowcom, co dało efekt bramkowy już w 27 minucie spotkania. Rozgrywający świetny mecz Marcin Kaczmarek minął dwóch obrońców Górnika i płaskim uderzeniem z 12 metrów umieścił piłkę tuż obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Mioduszewskiego.

Marcin Kaczmarek kilkoma rajdami lewą stroną boiska wręcz ośmieszał piłkarzy Górnika mijając ich jak treningowe słupki. Kaczmarek wyrasta na ulubieńca ostrowieckich kibiców. Po jego akcjach ręce same składały się do braw.

Mirosław Stasiak podczas prezentacji drużyny, która odbyła się o godzinie 16 w budynku klubu powiedział, że Kaczmarek nie jest na sprzedaż, ucinając tym samym spekulacje co do transferu tego piłkarza do szczecińskiej Pogoni.

"Skoro pan Stasiak powiedział, że zostaje w Ostrowcu to zostaje" - powiedział po meczu Kaczmarek.

Druga połowa meczu, mimo że na murawie pojawiło się wielu zmienników z kadry trenera Łaskiego, zaczęła się od mocnego uderzenia miejscowych. W 50 minucie po dośrodkowaniu w pole karne uderzeniem głową podwyższył wynik na 2:0 Dominik Bednarczyk Gdy wydawało się, że Ostrowczanie pójdą za ciosem, Górnicy zdobyli kontaktową bramkę. W 54 minucie rzut wolny z ok. 20 metrów wykonywał Piotr Wójcik. Piłka po bezpośrednim uderzeniu Wójcika wpadła do bramki strzeżonej przez Tomasza Dymanowskiego. W końcówce tempo meczu nieco spadło, ale podopieczni Mariusza Łaskiego mieli jeszcze okazję na podwyższenie wyniku, lecz piłkę po uderzeniu . . . Mirosława Stasiaka z linii bramkowej wybił jeden z defensorów Górnika.

Składy:

KSZO: I połowa: Witkowski - Gostyński, Lenart, Drąg - Sobczyński - Kaczmarek, Kacprzak, Majda, Preis - Feliksiak, Podstawek.

II połowa: Dymanowski - Czerbniak, Wieprzęć, Mrózek - Bednarczyk - Sadłowski, Sojka, Przysiuda, Miklosik - Bała, Stasiak

Górnik: Mioduszewski (60. Studziński) - Kościelniak, Kościuk, Bożyk - Wolański, Budka, P. Bronowicki, Bugała, Griszczenko - Matys, Skwara oraz Jaroszyński, Boguś, Smolak, Copik, Wójcik, Pawelec, Sobczyk, Szymanek, Szałachowski