Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-02-12

Wieruszewski: Nie chcemy, by w Opocznie powtórzyła się sytuacja, jaka zaistniała

Burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski jest jak sam powiedział, zbulwersowany tym, co podają ogólnopolskie środki masowego przekazu o jego współpracy z dotychczasowym sponsorem grającego w II lidze zespołu piłkarskiego Stasiak-Ceramika.
- Stwierdzenie Stasiaka, że "urząd rzuca mu kłody pod nogi" jest wyssane z palca - stwierdził J. Wieruszewski. - W myśl porozumienia zawartego w dniu 25 czerwca 2002 roku, pomiędzy firmą ceramiczną Opoczno SA, Trans-Opał pana Stasiaka, Zakładem Usługowo-Handlowym WOY w Bukowcu Opoczyńskim, klubem sportowym Ceramika Opoczno i naszym urzędem, zobowiązałem się, za przyzwoleniem Rady Miejskiej, do realizacji wydatków związanych w całości z utrzymaniem obiektu sportowego.


Miasto płaciło w klubie za wywóz nieczystości, zakup oleju opałowego, remont obiektu, opłaty za energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne, zużytą wodę, zakup środków czystości. Ponosiło też koszty wynagrodzenia pracownika gospodarczego, odpowiedzialnego za obiekt, a także delegowało do jego ochrony kilku pracowników interwencyjnych. W minionym roku kosztowało to blisko 200.000 złotych. Do czasu wyjaśnienia sprawy, począwszy od dnia 12 stycznia urząd przestał dofinansowywać działalność klubu.


- Swoje odejście Stasiak argumentuje tym, że gmina mu nie pomaga i nie wywiązała się z wcześniej złożonych obietnic dotyczących "pomocy" w wygraniu przetargu na dostawę opału do ciepłowni - kontynuuje burmistrz Wieruszewski.


- Oświadczam, że nigdy takich obietnic nie składałem, natomiast w pełni realizowaliśmy zawarte porozumienia. Uchwała walnego zebrania klubu o przekazaniu całej sekcji piłki nożnej i wyprowadzenie do Ostrowca Świętokrzyskiego jest suwerenną decyzją walnego zebrania klubu, którą wykonać ma jego zarząd. Nie chcemy, by w Opocznie powtórzyła się sytuacja, jaka zaistniała w Piotrkowie Trybunalskim w związku z zawirowaniami wokół tamtejszego klubu. Liczymy na rzetelną pomoc okręgowego, łódzkiego, a także Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Źródło: Nieoficjalny Portal Miasta Opoczno.
/Jareks/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18270 razy,
ostatnio: 2021-04-17 19:45:09
Skomentuj artykuł:
Powrót