Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2016-01-15

Ferie w mieście

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ferie zimowe 2016 w Ostrowcu Św.

Jak co roku placówki i instytucje Gminy Ostrowiec Św. na okres ferii zimowych proponują ciekawy kalendarz wydarzeń przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży.

Ferie z MOSiRem

* na Rawszczyźnie

Na okres ferii zimowych MOSiR planuje dwie promocje na ostrowieckim basenie. Od 18 do 31 stycznia bilet wstępu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w godzinach 6-16 kosztować będzie 4 zł za godzinę. Przeprowadzone zostaną ponadto kursy nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Kurs obejmował będzie dziesięć zajęć - od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie w godzinach przedpołudniowych i okołopołudniowych (dokładne określenie ilości grup i godzin zajęć uzależnione będzie od liczby chętnych). Koszt całego kursu to 60 zł. Zapisy odbywać się będą wyłącznie w dniach 11-15 stycznia osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna (w godzinach 7-15).

*na Orliku

W pierwszym tygodniu ferii na Orliku w osiedlu Ogrody zorganizowane zostaną zajęcia w formie gier i zabaw dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcie odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-15.

W drugim tygodniu ferii na Orliku Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy IV-VI), szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do  22 stycznia  do godz. 12  (formularz zgłoszeniowy  dostępny  na  stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl i w miejscu składania zgłoszeń).

*w hali KSZO

W Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych przeprowadzane będą tradycyjne zajęcia pod hasłem "Poznaj różne dyscypliny sportu". Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14. W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy będą poznawali podstawowe elementy i zasady gry takich dyscyplin sportu, jak piłka ręczna, piłka siatkowa, badminton, koszykówka, unihokej i tenis stołowy. W drugim tygodniu planowane jest zorganizowane turniejów rekreacyjnych, które będą miały za zadanie sprawdzenie nabytych wcześniej umiejętności.

Zgłoszenia chętnych można dokonać osobiście w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.39) lub przed zajęciami, telefonicznie (41 24-75-518) - od godziny 7 do 15, pocztą elektroniczną (). Zbiórka przed zajęciami - hol kasowy obok portierni Hali Sportowo - Widowiskowej ul. Świętokrzyska 11.

* na ślizgawce

Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające (odpowiednio niska temperatura), a wszystko na to wskazuje, to w niecce nieczynnego basenu obok Pływalni Rawszczyzna w okresie ferii będzie funkcjonować naturalne lodowisko. Wstęp na teren ślizgawki jest bezpłatny. Będzie również można skorzystać z (odpłatnej) wypożyczalni łyżew.

Uwaga! Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z udziałem w zajęciach udzielają pracownicy MOSiR pod numerami telefonów: 41 24-75-516, 41 24-75-517, 41 24-75-518 (zajęcia w hali i na Orliku) oraz 41 26-74-104 (zajęcia na pływalni). Pytania można zadawać również za pośrednictwem poczty elektronicznej - (zajęcia w hali i na Orliku) oraz (zajęcia na pływalni).

Ferie z MCK

* z tańcem i muzyką

W okresie ferii zimowych odbędą się ostatnie zajęcia w ramach bezpłatnej Zimowej Akademii Tańca. 19; 26 stycznia br. w godz. 18.30 - 19.30 dla osób dorosłych, oraz 20, 27 stycznia godz. 16.30 - 17.15  dla dzieci kl. II - VI. Zaprasza Studio Tańca "Twist", budynek PSP nr 5, Os. Ogrody 20.

W dniach 18 - 22 stycznia w godz.9-14 w sali kameralnej MCK  konsultacje muzyczne,  otwarte próby zespołów.

* z kostką Rubika

Niesłabnącą popularność kostki Rubika spowodowała, że MCK po raz drugi organizuje warsztaty speedcubingowe ( budynek Kina Etiuda III p.), które zaplanowano w dniach 20 - 25 stycznia br. od godz. 10 -  I grupa i godz. 13.30 - II grupa.   26 stycznia z kolei odbędą się zawody speedcubingowe w godz. godz. 9 - 19.

* z plastyką

W dniach 25 - 27 stycznia br. w sali kameralnej MCK odbędzie się Mała Akademia MCK, na którą złożą się warsztaty plastyczne dla przedszkolaków. Zapraszamy zainteresowanych w godz. 9 - 10.30.

* na spacerze

MCK i Punkt Informacji Turystycznej zapraszają w okresie ferii zimowych na cykl spacerów pod hasłem: "Ostrowiec bez tajemnic". 19 stycznia "Pod skrzydłami archaniołów (400 lat kolegiaty - centrum)", trasa: Browar - Siennieńska - Rynek - Okólna - Kolegiata - Górzysta -Starokunowska -Sienkiewicza - Szeroka - Siennieńska,  21 stycznia "Promenada w sercu miasta (Aleja 3 Maja)", trasa: Browar -Wardyńskiego - Denkowska - Słowackiego - Kilińskiego -Focha - Aleja Rynek - Głogowskiego - Wardyńskiego, 26 stycznia "Fabryczna osada Pana Antoniego (Klimkiewiczów)",  trasa: Siennieńska - Rynek - Aleja - Sandomierska - Kościuszki - Park - Traugutta - Aleja Solidarności - COP - Kolejowa - Aleja, 28 stycznia "Kuźnia ostrowieckiego hutnictwa", trasa: Browar -Polna - Sienkiewicza - Żeromskiego - Kuźnia - Mickiewicza         - Polna - Browar

W sprawie zmiany terminu grupy zorganizowane mogą kontaktować się z panią Jolantą Wiśniewska, tel. 609222800.

* z aparatem fotograficznym

Galeria Fotografii MCK zaprasza na cykl spotkań  pt. "Zrozumieć fotografię"  dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: 19, 20 stycznia  w godz. 10-13.30 krótki kurs fotografii, warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem studia flaszowego, 21 stycznia w godz. 10 - 13 krótki kurs fotografii, warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem studia flaszowego połączone z obróbką zdjęć w programie photoshop  "Co zrobić by twoje zdjęcia były lepsze", 26 stycznia godz. 10 - 13 krótki kurs fotografii, warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem studia flaszowego, pokaz diaporamy "Świadek epoki" Dobrosław Kostkowski, 26 stycznia godz. 10 - 13 krótki kurs fotografii, warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem studia flaszowego, pokaz diaporamy Stanisław Sudnik  "Nestor Fotografii Ostrowieckiej"

*w kinie "Etiuda"

W okresie ferii zimowych ostrowieckie kino "Etiuda" przygotowało cykl projekcji filmów dla dzieci i młodzieży. W tym okresie będzie można zobaczyć m.in. "Fistaszki" - film animowany - dubbing - prod.USA - bilety:14zł./12zł. 15-21.01 godz.15.30, "Bella i Sebastian 2" film familijny- prod.Francja - bilety tylko po 12zł. 16-21.01 godz.11, "Gwiezdne wojny" Przebudzenie Mocy"- megahit na bis 16-21.I godz.13 wersja 3D dubbing - przygodowy/ s-f - prod.USA - bilety tylko po 16zł. oraz w dniach 25-28.I godz.13 wersja 2D dubbing - bilety tylko po 12zł, a także superpremiera: "Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa", film animowany - dubbing - prod.USA - bilety tylko po 12zł.

Więcej propozycji na stronie kino.etiuda.o-c.pl.

Ferie w bibliotece

* Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu, jak co roku w okresie ferii zimowych proponuje zajęcia świetlicowe  - "Wędrówki w krainę książek i zabawy"- zabawy i konkursy literackie, zajęcia plastyczne, głośne czytanie, na które zaprasza w środy i piątki od godz. 11 -  Filia nr 1 ul. Sienkiewicza 65/15.

* Dla dzieci w wieku 3 - 9 lat odbędą się w sali kameralnej Miejskiego Centrum Kultury dwa, czwartkowe przedstawienia teatralne, które zaprezentuje Teatr Art  Re z Krakowa. I tak 21 stycznia o godz. 9.15  najmłodsi zobaczą--  "Królową Śniegu", zaś tydzień później 28 stycznia o godz.10.30 - spektakl "Rubinowy Książę". Wstęp wolny.

* Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu poleca także zajęcia dla grup zorganizowanych(ze świetlic środowiskowych, półkolonii, przedszkoli) - zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne i literackie (w terminach ustalanych indywidualnie z zainteresowanymi placówkami).

Ferie w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. na ferie zimowe  przygotowało specjalne zajęcia plastyczne dla dzieci -"Ferie ze sztuką".

Zajęcia pozwolą na zabawę kształtami  i kolorami, jednocześnie pozwolą na łatwe i przyjemne przyswojenie poznanych pojęć z dziedziny rzeźby i malarstwa. Dzieci będą mogły obejrzeć aktualną wystawę oraz wykonać  pracę  w technice plastycznej proponowanej przez specjalistę w galerii BWA (np. dekorowanie przestrzennych i płaskich  form plastycznych w technice plakatowej, pastelowej, wyklejanie kolorowymi papierami, dekorowanie brokatami).Biuro Wystaw Artystycznych zapewnia materiały plastyczne dla wszystkich uczestników warsztatów. Zajęcia będą prowadzone w każdym tygodniu ferii od wtorku do piątku w godz.10-11. Z powodu konieczności przygotowania odpowiedniej ilości materiałów na dane zajęcia, uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych  o wcześniejsze rezerwowanie terminów pod nr. tel. 41 263 20 48. Ponadto w dniach 23 i 30 stycznia o godzinie 11.00  dla zainteresowanych sztuką mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, odbędzie się oprowadzanie po wystawie  z przewodnikiem.

Oprowadzanie po wystawie i zajęcia plastyczne, w ferie zimowe będą bezpłatne.

 

 

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 4952 razy,
ostatnio: 2020-02-24 13:27:07
Skomentuj artykuł:
Powrót