Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2016-01-14

Świętokrzyski Bank Żywności z nowymi dachami

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Budynki magazynowe przy al. 3-go Maja w Ostrowcu Św., użytkowane przez Świętokrzyski Bank Żywności zostały zadaszone nowymi dachami. Inwestorem była Gmina Ostrowiec Św. - właściciel obiektów. Na magazynach wykonano dachy dwuspadowe, pokryte blachą trapezową powlekaną w kolorze brązowym. Więźba dachów ma konstrukcję drewnianą, zabezpieczoną impregnatem ogniochronnym. Wykonana została także instalacja odgromowa i wentylacyjna. Koszt inwestycji - to ponad 260 tys. złotych Wykonawcą zadania był Zakład Usług Miejskich. Czas realizacji zadania wraz z wykonaniem projektu budowlanego i procedowaniem pozwolenia na budowę wyniósł 8 miesięcy.

- Stare dachy przeciekały i towar unijny był zalewany - mówi prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności Maria Adamczyk. - Gdyby nie te nowe dachy to przez kolejnych pięć lat nie moglibyśmy przyjmować towarów unijnych, a pokrzywdzeni byliby głównie ludzie biedni, bo to oni korzystają z naszej pomocy. Dzisiaj widzimy na magazynach piękne dachy, a jest to  zasługa Pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

- Obiekty w których znajduje się bank żywności są własnością Gminy Ostrowiec i dlatego postanowiliśmy zadbać o te budynki - mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Świętokrzyski Bank Żywności działa bardzo prężnie, a warto zauważyć, że otoczenie wokół niego zmienia się na lepsze. Jest to też wizytówka naszego miasta, ponieważ w pobliżu przebiega droga krajowa. Ja serdecznie dziękuje pani prezes Marii Adamczyk. Dziękuje także panu dyrektorowi Zbigniewowi Wesołowskiemu, który nadzorował prace związane z wymianą dachów.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6339 razy,
ostatnio: 2021-04-18 02:06:20
Skomentuj artykuł:
Powrót