Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2006-01-12

Kolonia Robotnicza zmieni wygląd

Źródło: Urząd Miasta

Prezydent Miasta Jan Szostak zapowiada wykonanie w tym roku olbrzymich inwestycji drogowych na osiedlu Kolonia Robotnicza, które będą zakończone we wrześniu. Rozpoczęły się już prace przy budowie ulicy Szymanowskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


Obecnie północna część miasta przeżywa największe problemy komunikacyjne, zwłaszcza w rejonie szpitala, cmentarza i osiedla domków jednorodzinnych. Bardzo zatłoczone są ulice Piaski, Grabowiecka, Długa, często tworzą się tu korki, dochodzi do różnych kolizji. - Trwają już prace przy budowie ulicy Szymanowskiego, które prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych - mówi Prezydent Jan Szostak. - Pozostałe procedury przetargowe nie zostały jeszcze zakończone, nastąpi to w najbliższym czasie. Już w lutym rozpocznie się budowa północnej obwodnicy.


Inwestycja będzie poprowadzona ulicami Grzybową, Graniczną, Kraszewskiego wraz z rondem na skrzyżowaniu z ulicą Długą w rejonie ulicy Kolonia Robotnicza. Oczywiście będzie też przebudowana ulica Kolonia Robotnicza i Szymanowskiego z rondem przy zbiegu ulicy Długiej, Grabowieckiej i Piaski. Dodatkowo wykonane zostaną pobliskie ulice lokalne, które są w bezpośrednim sąsiedztwie głównego ciągu.


Porządkowanie infrastruktury drogowej na osiedlu Kolonia Robotnicza będzie kosztować 12-13 mln zł, z tego z budżetu gminy będzie pochodzić około 4-5 mln zł. Pozostała kwota trafi do samorządu ze środków unijnych. - Inwestycja będzie dla mieszkańców olbrzymim udogodnieniem, jednocześnie pozwoli na rozwój osiedla - podkreśla Prezydent.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7110 razy,
ostatnio: 2020-09-18 23:14:30
Skomentuj artykuł:
Powrót