Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2006-01-17

Listopad

Źródło: Urząd Miasta

Sąd Apelacyjny w Krakowie odrzucił skargę kasacyjną Stalexportu na swoje postanowienie z dnia 19 maja bieżącego roku. Wyrok ten oznacza definitywne zwycięstwo Gminy Ostrowiec Świętokrzyski nad katowicką firmą, nie ma już najmniejszej groźby przejęcia przez byłego właściciela większościowego pakietu akcji ostrowieckiej huty, trzech miejskich spółek - MWiK, OTBS oraz MPK.
Po raz kolejny Ostrowiec Świętokrzyski okazał się szczęśliwy dla piłkarskiej reprezentacji Polski. Podopieczni Pawła Janasa po ciekawej grze pokonali Estonię 3:1 (1:0).
W sali konferencyjnej Hotelu Gromada odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu Nowy start - aktywność i przedsiębiorczość szansą na lepsze jutro organizowanego w ramach Programu Ministerstwa Gospodarki i Pracy 50 Plus.
otwarto Centrum Aktywizacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych. Jest to jedyna taka placówka w województwie świętokrzyskim. CASZON powstało w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych projektu Na równych prawach.
uroczyście otwarto centrum handlowe Galeria Ostrowiec. Znajdują się w nim 54 sklepy wraz z supermarketem Tesco. Prezydent Miasta Jan Szostak wspólnie z amerykańskim developerem - inwestorem Galerii Ostrowiec Vincentem Polimeni dokonał symbolicznego przekazania bieżni i boisk przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14.
przedstawiciele Gminy złożyli w Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Środowiska wnioski w sprawie uzyskania dofinansowania z Mechanizmu Finansowego EOG (Europejski Obszar Gospodarczy) i Norweskiego Mechanizmu Finansowania Priorytet 2.5. Uzyskanie dotacji umożliwi wybudowanie 13 ogrodzonych wielofunkcyjnych boisk ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz termomodernizację PSP Nr 10, PP Nr 7, 11, 12, 15, 16 i 21.
/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6337 razy,
ostatnio: 2020-09-17 17:08:24
Skomentuj artykuł:
Powrót