Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2006-01-17

Nietypowa uroczystość Zaślubiny w DPS - ie

Źródło: Urząd Miasta

W poniedziałek 16 stycznia zawarli związek małżeński 89 - letni Stanisław Nocuń i 86 -letnia Stefania Wojcieszek. Uroczystość miała miejsce w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej. Nie zabrakło wielu wzruszeń. Odśpiewano tradycyjne 100 lat . Małżonkowie otrzymali wiele upominków. Nowożeńcy nie kryli radości z powodu zaślubin.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


- Poznaliśmy się 3 lata temu w Domu Pomocy Społecznej - mówi Stefania Wojcieszek. - Po okresie narzeczeństwa zdecydowaliśmy się na zaślubiny. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu.


- Postanowiliśmy zamieszkać we wspólnym pokoju w DPS- ie - mówi Stanisław Nocuń. - Dostaliśmy błogosławieństwo od mojego syna. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie nam uroczystości zawarcia związku małżeńskiego.


Uroczystość poprowadził Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Wesołowski, który złożył nowożeńcom życzenia w imieniu władz Ostrowca Świętokrzyskiego.


- Co roku odnotowujemy kilkanaście przypadków zawarcia małżeństwa poza Urzędem Stanu Cywilnego - mówi Kierownik USC Mariusz Wesołowski. - Powodem tego jest nienajlepszy stan zdrowia małżonków. Z reguły odbywa się to w szpitalu bądź w domu jednego z nowożeńców.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6376 razy,
ostatnio: 2020-05-30 09:07:10
Skomentuj artykuł:
Powrót