Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-21

Na osiedlach OSM wyremontowano parkingi, chodniki i drogi dojazdowe


Ponad 500 tysięcy złotych kosztowały przeprowadzone w tym roku remonty dróg, chodników i parkingów na osiedlach Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Nowe miejsca parkingowe powstały przy ulicach Polnej, Kopernika i na osiedlu Słonecznym. Roboty wykonywała ostrowiecka firma Drogowiec.

ŁATWO WYJECHAĆ


Na wyremontowanym parkingu przy ulicy Polnej - o powierzchni 1300 metrów kwadratowych - są w tej chwili 52 miejsca parkingowe. Parking jest wyposażony w nowe oświetlenie. W miejsce nierównej, pełnej dziur nawierzchni asfaltowej została położona kostka. Łatwiej też teraz wyjechać z parkingu, a całość wygląda estetycznie i nowocześnie.
- Parking przy ulicy Polnej to nie jedyna inwestycja naszej spółdzielni w roboty drogowe - mówi Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Na ten cel wydamy w tym roku ponad pięćset tysięcy złotych. W ramach tych inwestycji powstał nowy parking na 20 miejsc, na ulicy Kopernika, na placu odzyskanym po firmie Gambo. Została też położona nowa nawierzchnia na parkingu przy ulicy Iłżeckiej, gdzie powstał też chodnik. Wyremontowane i powiększone zostały parkingi i zatoki parkingowe na osiedlach Pułanki i Słoneczne. Położono nową nawierzchnię na drogach dojazdowych przy ulicy Waryńskiego. Ułożyliśmy też nową nawierzchnię z kostki w parku na osiedlu XXV-lecia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonanych robót i ze współpracy z firmą Drogowiec. Prace przy remontach parkingów zostały już wykonane, a część pieniędzy będziemy mogli zapłacić w przyszłym roku.

TERAZ CENTRUM HANDLOWE


Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa jest największą spółdzielnią w Ostrowcu. Liczy ponad osiem tysięcy członków i dysponuje ponad 7300 lokalami.
- Systematycznie realizujemy inwestycje, które zgłaszają mieszkańcy - dodaje prezes Zaręba. - Co roku dużo pieniędzy przeznaczamy na docieplanie bloków, wymianę okien i drzwi, remonty wiatrołapów. Teraz rusza bardzo duża inwestycja, remont i przebudowa centrum handlowo-usługowego na osiedlu Słonecznym, która będzie kosztować ponad 1 milion 400 tysięcy złotych.
/Mirosław ROLAK, 20 paždziernika 2010, 4:30/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10960 razy,
ostatnio: 2020-08-04 11:16:16
Skomentuj artykuł:
Powrót