Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-03

Jarosław Górczyński kandydatem PSL do Sejmu?

Polityczny megatransfer!


Wystarczy, że powie "tak", i ma zagwarantowane drugie lub trzecie miejsce na liście wyborczej świętokrzyskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kto jest tak cennym nabytkiem dla partii? To Jarosław Górczyński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Jak ustaliliśmy, prezes ludowców w regionie i zarazem marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas już od dłuższego czasu prowadził rozmowy z Górczyńskim na temat jego transferu do wyborczej reprezentacji PSL.


- To bardzo doświadczony samorządowiec. Obok wysokich kompetencji ma dużą wrażliwość społeczną. Jego kandydatura wpisuje się w moje osobiste oczekiwania oraz w nurt działań naszej partii na rzecz regionu - tłumaczy Jarubas.


Polityczne "pokrewieństwo dusz" to jedna strona medalu. Górczyński, popularny w mieście i powiecie bezpartyjny polityk (873 głosy i drugi wynik w ubiegłorocznych wyborach samorządowych do rady powiatu ostrowieckiego), związany z lokalnym ruchem społecznym Twój Ostrowiecki Samorząd, mógłby przede wszystkim zdobyć dla tradycyjnie słabych w tym rejonie ludowców sporo potrzebnych głosów. Byłby silną konkurencją dla kandydatów Platformy Obywatelskiej czy Prawa i Sprawiedliwości.


Jarosław Górczyński przyznaje, że otrzymał propozycję startu w wyborach od Jarubasa. Ostatecznej odpowiedzi jeszcze mu nie udzielił. - To ważne wyróżnienie dla mnie i bardzo trudna decyzja wymagająca sporych przemyśleń i konsultacji - mówi Górczyński. O tym, że najprawdopodobniej będzie wyborczą "dwójką" lub "trójką", mówi ze spokojnym dystansem. - Tak wysoka pozycja na liście to ukłon w stronę mieszkańców miasta, powiatu i powiatów ościennych - podkreśla.


Jarosław Górczyński wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego jest drugą kadencję. Dwa razy startował do rady powiatu ostrowieckiego i dwa razy zdobył mandat, ale zrezygnował z niego, bo przepisy zabraniają łączyć tych stanowisk.


Co ciekawe Twój Ostrowiecki Samorząd rządzi w Ostrowcu i powiecie ostrowieckim w koalicji z...Platformą Obywatelską !
/ Paweł WIĘCEK, 2 czerwca 2011, 14:15/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22641 razy,
ostatnio: 2020-09-18 05:26:10
Skomentuj artykuł:
Powrót