Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-04

KSZO Ostrowiec - utrzymanie bardzo blisko


Niezwykle ciekawie zapowiada się sobotni mecz KSZO Ostrowiec z ŁKS Łódź. Gospodarze, którzy walczą o utrzymanie w pierwszej lidze, zmierzą się z liderem i drużyną, która zapewniła już sobie awans do ekstraklasy. Początek spotkania o godzinie 17.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Cel jest już na wyciągnięcie ręki - mówili po ostatnim meczu piłkarze KSZO, którzy na wyjeździe wygrali z GKS Katowice 3:2. Bohaterem spotkania był Wahan Geworgian, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę przy golu Michała Stachurskiego.

"POSTAWIĆ KROPKĘ NAD I"


Mecz z ŁKS Łódź jest bardzo ważny. Wygrana zapewni ostrowieckiej drużynie pozostanie w pierwszej lidze, remis też może okazać się zwycięski, ale wszystko będzie zależało od wyników innych spotkań. Chodzi głównie o spotkania Kolejarza Stróże, który na wyjeździe zagra z Wartą Poznań, MKS Kluczbork - u siebie zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza - na wyjeździe zagra z Dolcanem Ząbki.


- W spotkaniu z ŁKS wyjdzie charakter naszej drużyny. Mam nadzieję, że uda nam się "postawić kropkę nad i" w walce o utrzymanie - mówi Krystian Kanarski, napastnik KSZO.


Tak wygląda układ dolnej części tabeli - są w niej drużyny zagrożone spadkiem - po rozegraniu 32 kolejek.12. KSZO OSTROWIEC 32 36 31:38
13. Kolejarz Stróże 32 35 26:40
14. Termalica Bruk-Bet Nieciecza
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15. MKS Kluczbork 32 33 33:40
16. Odra Wodzisław 32 32 29:52
17. Dolcan Ząbki 32 31 25:38
18. GKP Gorzów Wlkp. 32 29 28:56


KOLAROV WRÓCIŁ, PAVLOVIĆ WYJECHAŁ


We wtorek z Ostrowca wyjechał napastnik Igor Pavlović. Nie wiadomo, czy w tym sezonie zagra jeszcze w pierwszoligowym KSZO. Zawodnik ten przed tą rundą przyszedł do zespołu prowadzonego przez Czesława Jakołcewicza, ostatnio w większości spotkań grał w podstawowym składzie. W ataku wystawiany był u boku Wahana Geworgiana. Wiosną zdobył trzy bramki, ale prawdopodobnie nie powiększy już tego dorobku. We wtorek wyjechał do Serbii i nie wiadomo, czy wróci na któreś z dwóch ostatnich spotkań w tym sezonie. Wrócił natomiast jego rodak, środkowy obrońca Nikola Kolarov, który przez kilka dni nie trenował z ostrowieckim zespołem, ponieważ - jak mówił - musiał wyjechać do Serbii z powodu ważnych spraw rodzinnych.

Z KACZMARKIEM I WOŹNICZKĄ


- Poza Pavloviciem w treningach uczestniczą wszyscy zawodnicy. Przygotowujemy się do bardzo ważnego meczu z ŁKS, w którym możemy sobie zapewnić utrzymanie w pierwszej lidze - mówi trener Czesław Jakołcewicz. Mecz KSZO z ŁKS rozpocznie się w sobotę, 4 czerwca, o godzinie 17. Podobnie jak pozostałe spotkania przedostatniej kolejki pierwszej ligi, jest to termin obligatoryjny, wyznaczony przez Polski Związek Piłki Nożnej.


Spotkanie KSZO z ŁKS zapowiada się bardzo ciekawie z kilku powodów. Po pierwsze do Ostrowca przyjedzie lider, który już zapewnił sobie awans do ekstraklasy. Po drugie ma w składzie byłych piłkarzy KSZO - Adriana Woźniczkę i Marcina Kaczmarka oraz czołowych strzelców pierwszej ligi - Marcina Mięciela i Jakuba Koseckiego.


Czesław Jakołcewicz, trener KSZO Ostrowiec:
- Wszystko wskazuje na to, że poza Igorem Pavloviciem będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Przed tygodniem odnieśliśmy ważne zwycięstwo w Katowicach, ale tamten mecz to już historia. Teraz czeka nas bardzo ważne spotkanie z ŁKS Łódź. Ten zespół cel już osiągnął - awansował do ekstraklasy. My nadal walczymy o swój cel, czyli utrzymanie. Jesteśmy blisko, ale musimy jeszcze powiększyć swój dorobek punktowy. Mam nadzieję, że zrobimy to już w sobotnim spotkaniu z liderem.
/Dorota KUŁAGA, kulaga@echodnia.eu/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12469 razy,
ostatnio: 2020-08-14 00:18:04
Skomentuj artykuł:
Powrót