Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-01-27

Będzie przetarg na wybudowanie od podstaw ulicy Denkowskiej


Jeszcze w tym roku wybudowana zostanie od podstaw ulica Denkowska w Ostrowcu. Połowa kosztów zostanie pokryta z programu tak zwanych schetynówek.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ulica Denkowska to jedna z najstarszych ulic w mieście, biegnąca przez centrum Ostrowca, a jednocześnie najbardziej zaniedbana i zapomniana.

BEZ ASFALTU W CENTRUM MIASTA


Denkowska nigdy nie została wyasfaltowana, mimo że jest doskonałym skrótem ze Śródmieścia, w kierunku osiedli Patronackie, Rosochy i Denków. Po roku 2000 mieszkańcy zaczęli głośnej domagać się rozwiązania tego problemu, ale dopiero trzy lata temu na dobre ruszyły prace projektowe. I wtedy pojawiły się kolejne problemy.
- Kłopoty były spowodowane niezgodą właścicieli posesji leżących przy tej ulicy - mówi Jarosław Górczyński, wiceprezydent Ostrowca. - Trudno było dojść do porozumienia, z której strony poszerzyć tę ulicę, komu zabrać metr działki. Powodowało to opóźnienia, bo jezdni nie da się poprowadzić jak wstążki. Zaangażowanie wydziału inwestycji, projektanta i dobra wola mieszkańców spowodowały, że doszliśmy do porozumienia i w końcu możemy zacząć budowę.

CZWARTA SCHETYNÓWKA


W ubiegłym tygodniu ogłoszony został przetarg na wykonawcę ulicy, a jego rozstrzygnięcie jest planowane na 2 lutego. Inwestycja będzie kosztowała około 6 milionów złotych, połowę udało się gminie pozyskać z Narodowego Programu Rozbudowy Dróg Lokalnych. Ulica Denkowska będzie więc czwartą ostrowiecką "schetynówką".


Rozbudowa obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Chrzanowskiego do skrzyżowania z ulicą Radwana. Obejmuje już odcinek od zejścia na targowisko. Z ulicą Chrzanowskiego będzie ją łączyć bezkolizyjne skrzyżowanie. Oprócz jezdni o szerokości 6 metrów zaplanowano chodnik dla pieszych i ścieżkę rowerową. Wybudowana będzie nowa kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz oświetlenie. Ulica stanie więc nie tylko alternatywną drogą z centrum miasta do innych dzielnic, ale też nowo budowanego osiedla developerskiego.


Zgodnie z nowymi wytycznymi, prace w ramach tegorocznych "schetynówek" mają się kończyć przez październikiem. Wykonawcy pozostanie więc niewiele czasu na realizację prac.
/Anna ŚLEDZIŃSKA, sledzinska@echodnia.eu, 27 stycznia 2011, 7:15/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16020 razy,
ostatnio: 2020-08-04 10:29:04
Skomentuj artykuł:
Powrót